Hlavní navigace

ABI: Budoucnost smartphonů je spojená s jejich zabezpečením

18. 1. 2010

Sdílet

Podle studie společnosti ABI Research čeká trh s bezpečnostními řešeními pro smartphony intenzivní rozvoj a v roce 2014 v něm v celosvětovém měřítku obrat přesáhne 4 miliardy dolarů.

Mnohé budoucí smartphony budou nabízeny s již předinstalovaným antivirovým softwarem, které mají uživatele chránit před napadením malwarem a ztrátou dat. Mobilní platby a platby mezi osobami budou autorizovány pomocí otisků prstů. Vyplývá to z nové studie ABI Research.

Viceprezident ABI Research Stan Schatt říká, že i když se malware pro smartphony objevil již v minulosti, zatím nenadělal tolik škody. Nicméně tyto přístroje jsou používány stále častěji k přístupu k citlivým datům a je potřeba se proto zaměřit na jejich zabezpečení v případě krádeže a proti úniku důležitých firemních informací. Řešením jsou klientská bezpečnostní řešení, která umožní zamknutí přístroje na dálku, vymazáni dat nebo jeho lokalizaci.

Podle studie ABI Research se počet smartphonů zabezpečených pokročilým bezpečnostním řešením v následujících pěti letech zpětinásobí. Podniky s mobilními pracovníky se začnou více starat o ztracené a odcizené telefony díky množství rostoucímu množství dat, které na nich budou mít zaměstnanci uloženo.

Např. iPhone od Applu disponuje funkcí Find My iPhone, která umožňuje vysledování přístroje na dálku přes webové rozhraní a ukázat jeho polohu na Google Map. Může být také použita k zobrazení zprávy na displeji přístroje na dálku a také k vymazání obsahu přístroje, pokud je to nutné.

Velké firmy podle ABI budou nakupovat platformy pro správu mobilních zařízení pro užití v rámci svých IT odděleních, menší firmy a koncoví zákazníci by pak mohli více využívat bezpečnostních služeb mobilních operátorů, neboť podle ABI je začnou tito poskytovatelé také stále více nabízet.