Hlavní navigace

Bulova Accutron nejen pro Bransona

 Autor:
Hodinářská ikona s českými kořeny opět v akci.
Adam Nosek 28. 3. 2012

Sdílet

Loňská informace o spojení sil Sira Richarda Bransona s hodinářskou značkou Bulova obletěla celý svět. Krátce poté vznikly také návrhy na výrobu limitované edice hodinek. Model si vysloužil jméno „Sir Richard Branson Limited Edition Watch“ a bude k dispozici pouze pro 500 majitelů z celého světa. Jedná se totiž o limitovanou číslovanou edici, která se již nikdy, a to ani v podobné verzi, na trhu neobjeví. Výrobní linky po ukončení výroby zničí jednotlivé formy, raznice a další nástroje spojené s výrobou tohoto modelu. Hodinky je již možné u dovozce a prodejců rezervovat a plánované uvedení na trh je v září.

 


Samotné hodinky jsou zhotoveny z titanu, ze kterého je vyrobeno nejenom 46mm pouzdro, ale také dvě rozdílně tvarované korunky. Zatímco první se stará o nastavování ruček a data, druhou se ovládá vnitřní otočný kroužek s názvy měst. Hodinky postavené na mechanickém kalibru ETA 2893-2 s automatickým nátahem totiž nabízí i funkci GMT, kdy za pomoci červené ručky indikují čas v druhé volitelné časové zóně. Hodinky jsou navíc obdařeny také COSC certifikací, mohou se tedy hlásit k označení chronometr, která zaručuje přesnost chodu.

Jejich tvarované krátké nožky uchycují kořený prošívaný řemínek zakončený titanovou motýlkovou sponou. Cena tohoto modelu se bude pohybovat pod hranicí 70 000 Kč.

 

www.protime-sro.cz