Hlavní navigace

Bývalí zaměstnanci Googlu vytvořili hybridní tablet ve stylu Microsoft Surface

12. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Jide Remix
Vypadá to, že Microsoft není jedinou firmou, která věří konceptu hybridního tabletu. A není také jedinou firmou, která vsadila na speciální konstrukci se stojanem a magnetickou klávesnici, pomocí nichž se tablet rychle přemění v laptop.

Společnost Jide Remix, kterou tvoří trio bývalých zaměstnanců Googlu, na veletrhu Consumer Electronics Show představila tablet Remix, který je téměř identický, jako Microsoft Surface - až na to, že běží na operačním systému Android.

Zařízení, které Jide popisuje jako "ultra-tablet", má 11,6palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, pohání jej procesor Nvidia Tegra 4+1 A15 na frekvenci 1,8GHz, k dispozici jsou 2GB paměti RAM a 64GB flashové paměti na ukládání dat. Mezi další výbavu patří 5GHz 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, 5MP kamerka nad displejem i na zadní straně a 8100 mAh baterie. Zařízení váží 860 gramů.

Až doposud nejde o nic vyjímečného. Od běžných tabletů Remix však odlišuje stojan, díky kterému lze tablet používat jako displej (lze jej natáčet od 40 - 80 stupňů), k němuž je magneticky připojena klávesnice s touchpadem, jež při složení tabletů slouží také jako ochrana displeje.

Software - tzv. Remix OS - je založen na Androidu 4.4.2, avšak spíše připomíná prostředí Windows 8. Jednou z nejzajímavějších funkcí tabletu je to, že je na něm spouštět aplikace určené pro chytré mobilní telefony v oknech o velikosti displeje telefonu. Aplikace tak není nutné neúměrně roztahovat a přizpůsobovat velikosti tabletu.

special_kyberutoky

Vize Jide Remix je podobná té od Microsoftu: vytvořit mobilní zařízení, které lze využít k zábavě i k práci. Remix v sobě má kloubit možnosti snadnějšího a efektivnějšího vytváření obsahu na tabletu spolu s mobilitou a dlouhou životností baterie, které běžné laptopy nemohou nabídnout.

Zařízení se začne nejprve prodávat v Číně, přičemž v Severní Americe a Evropě se objeví v druhém a třetím čtvrtletí tohoto roku. Cena bude začínat na 349 dolarech s 16GB pamětí, verze s 64GB místa na disku výjde na 449 dolarů. Zařízení bude dostupné v několika barvách.