Hlavní navigace

CA ARCserve Backup změnil své licencování

15. 10. 2007

Sdílet

Zjednodušený cenový model pro své řešení ARCserve Backup představila společnost CA. Nový způsob podle ní zjednodušuje dodání, nasazení a vlastnictví uvedené technologie pro správu obnovy (recovery management) a nabízí čtyři možné varianty.

Zjednodušený cenový model pro své řešení CA ARCserve Backup představila společnost CA. Nový způsob podle ní zjednodušuje dodání, nasazení a vlastnictví uvedené technologie pro správu obnovy (recovery management) a nabízí čtyři možné varianty:
* Sada CA ARCserve Backup File Server – obsahuje veškeré nástroje pro zálohu souborového serveru při jakékoliv ukládací konfiguraci (DAS, SAN nebo NAS) či médiu (disk, páska), ať již umístěné lokálně nebo vzdáleně.
* Sada CA ARCserve Backup e-Mail – obsahuje vše jako sada File Server a navíc agenty pro Microsoft Exchange Server a IBM/Lotus Notes.
* Sada CA ARCserve Backup Database – obsahuje vše jako sada File Server a navíc agenty pro databáze SQL, Oracle, Informix, Sybase a Ingres.
* Sada CA ARCserve Backup Application– obsahuje vše jako sada File Server a navíc agenty pro SharePoint, DPM a SAP.
Doporučená cena pro sadu CA ARCserve Backup File Server je 15 900 Kč pro jeden server (bez podpory). Cena zbylých tří sad je 29 900 Kč.
S novým modelem mohou zákazníci upravovat svá IT prostředí, aniž by kupovali nebo instalovali další software. Např. uživatel může připojit stávající server k síti SAN nebo k rozsáhlé páskové knihovně bez nutnosti nakupovat licence pro další prvky CA ARCserve Backup. Rovněž při změně aplikací, jako např. přesun z Lotus Notes na Microsoft Exchange, se stále může používat stejná sada CA ARCserve Backup e-Mail.
„CA mění pravidla hry, co se týče hodnoty a jednoduchosti dodání,“ říká Michal Opatřil, senior konzultant pro řešení v oblasti storage společnosti CA. „Zákazníci ve středně velkých společnostech budou těžit z naší integrované nabídky, protože právě oni nejvíce potřebují kombinaci jednoduchosti a široké funkčnosti.“
Zákazníci, kteří již používají technologie CA ARCserve Backup, mohou stále používat původní cenový model pro rozšíření svých stávajících konfigurací o individuální agenty nebo možnosti a současně mohou pro nové servery používat nový model.
CA rovněž zjednodušila cenovou politiku pro CA XOsoft WANSync a WANSyncHA, kde nyní určuje cenu jen pro osm variant produktů. Řešení CA XOsoft v integraci s CA ARCserve Backup umožňuje zákazníkům vybrat si z technologií pro nepřetržitou ochranu dat, včetně vysoce výkonného zálohování, zrcadlení, neustálé ochrany dat a testování obnovy po výpadku.