Hlavní navigace

Canalys: Investice do mobilní bezpečnosti porostou

 Autor:
Analytická společnost Canalys zveřejnila výhled pro trh mobilního zabezpečení. Kolik smartphonů je momentálně zabezpečených?
Martin Buchta 17. 10. 2011

Sdílet

Podle Canalys se výdaje do bezpečnosti mobilních zařízení zvednou v letošním roce o 44,2 % na 759,8 milionu dolarůPodle analytické společnosti Canalys pouze na 4 % prodaných smartphonů a tabletů v roce 2010 byl nainstalován bezpečnostní software.

S tím jak firmy budou dbát na bezpečnost a samotní koncoví zákazníci si budou uvědomovat potřebu ochrany, přesáhne v roce 2015 počet zabezpečených smartphonů 20 %.

Podle Canalysu se výdaje do bezpečnosti mobilních zařízení zvednou v letošním roce o 44,2 % na 759,8 milionu dolarů.

V dalších letech porostou meziročně o 44 % a v roce 2015 dosáhnou 3 miliard dolarů. Obecně investice do zabezpečení mobilních klientů pomocí antivirů, firewallů, VPN nebo šifrování porostou do roku 2015 každoročně o 54,6 %.

Nejvíce se do mobilní bezpečnosti investuje v Severní Americe, ale s rozvojem podnikové mobility se dá očekávat rychlý nástup také v západní Evropě. V rozvíjejících zemích Latinské Ameriky, Asie, Afriky a Blízkého Východu rapidně vzrostou investice v letech 2013 až 2015 v souvislosti s popularitou telefonů s OS Android. Analytici očekávají, že ruku v ruce s rozšiřováním Androidu poroste počet bezpečnostních hrozeb.

Zdroj: Canalys
Tiulní foto:
© Kobes - Fotolia.com