Hlavní navigace

Canon PowerShot G1 X – kvalita zrcadlovky v kompaktním těle

17. 1. 2012

Sdílet

 Autor: Canon
Společnost Canon nedávno ukázala zcela nový přírůstek do legendární řady G – model G1 X, který se ihned stal pomyslnou vlajkovou lodí této řady.

Model se hodí zejména pro profesionály, a to buďto jako sekundární, lehčí fotoaparát k zrcadlovce, nebo dokonce samostatně. Mezi jeho základní technologie patří snímač EOS a výkonný procesor DIGIC 5, doplněné precizně zpracovaným továrním objektivem. Snímač ve spolupráci s procesorem zvládají slušné snímky i při horším světle díky možnému rozsahu ISO 100 – 12 800.

Jako první kompakt od Canonu disponuje model G1 X velkým snímačem CMOS (s integrovanou redukcí šumu) s poměrem stran 4:3 (18,7 x 14 mm) a rozlišením 14,3 megapixelu – což jsou specifikace podobné snímačům APS-C ze zrcadlovek Canon EOS. Díky větším rozměrům snímače můžete lépe kontrolovat hloubku ostrosti a také izolovat objekty v popředí od pozadí.

Objektiv fotoaparátu je srovnatelný s objektivy řady EF pro digitální zrcadlovky Canon. Nabízí flexibilní čtyřnásobný optický zoom, který má rozsah 28 až 112 mm. Disponuje také čtyřkrokovým optickým stabilizátorem obrazu i tříkrokovým šedým filtrem pro menší clonu při jasném světle pro menší hloubku ostrosti či záměrně rozmazané snímky delšími časy expozice.

soutez_casestudy

Kompaktní přístroj je tvořen bytelným kovovým tělem s výklopným LCD displejem o úhlopříčce 7,5 cm a rozlišení 920 tisíc bodů. Mezi množstvím funkcí a technologií můžeme namátkou jmenovat HDR či noční scénu bez stativu (což je funkce schopná zkombinovat více sekvenčních snímků pro minimální výsledné rozostření).

K dispozici je řada volitelného příslušenství, jako je vodotěsné pouzdro do 40 metrů hloubky či externí blesky Canon Speedlite. Můžete si vybrat i z řady filtrů, jako je polarizační filtr.

Byl pro vás článek přínosný?