Hlavní navigace

Canon PowerShot SX40 HS s 35x zoomem

 Autor:
Novinka Canon SX40 HS nabízí ohromují 35x optický zoom a vylepšený výkon při špatném osvětlení.
Karel Krutý 21. 9. 2011

Sdílet

Společnost Canon představila PowerShot SX40 HS, nejnovější přírůstek do řady výkonných kompaktních fotoaparátů s ultrazoomem. PowerShot SX40 HS má 35x širokoúhlý ultrazoom, plně manuální ovládání a umožňuje natáčet videa ve Full HD. Novinka je vhodná především pro fotografy, kteří touží po podobných funkcích a ovládání jako u digitálních zrcadlovek a velkém ohniskovém rozsahu v kompaktním těle.

PowerShot SX40 HS je jedním z prvních modelů PowerShot, který obsahuje nový obrazový procesor DIGIC 5. Ten zvyšuje výkonnost technologie HS System a nabízí vylepšené možnosti fotografování i natáčení videa ve Full HD rozlišení (1080p).

35x zoom je jedno z největších přiblížení na trhu. Nové motorky nabízejí rychlé a tiché zoomování a zaostřování z 24mm ultraširokoúhlého záběru na maximální ohniskovou vzdálenost 840mm.

Inteligentní stabilizace obrazu využívá 4,5krokový optický stabilizátor proti chvění obrazu při fotografování a natáčení Full HD videa. Automaticky identifikuje scénu a zvolí nejvhodnější ze sedmi režimů stabilizace. Režim Panning IS je ideální pro zachycení závodních akcí, protože spustí stabilizaci na ose kolmé k zaznamenávanému pohybu, nikoliv v jeho směru. Makro IS využívá hybridní stabilizaci obrazu pro jasné snímání z velké blízkosti. Režim Powered IS je vhodný pro natáčení vzdálených objektů při maximálním přiblížení. Režim Tripod stabilizaci naopak vypne, pokud je fotoaparát na stabilní podložce nebo fotograf používá stativ.

Nová funkce Multi-area White Balance detekuje scény se dvěmi různými světelnými zdroji a vyváží bílou pro přirozenější vzhled snímků. Například při fotografování portrétu s bleskem v prostoru osvíceném žárovkou vyvážení světlo na pozadí i blesk na tváři osoby.

Funkce Velmi zpomalený záběr videa umožňuje natáčet video ve VGA rozlišení při rychlosti 120 snímků za sekundu (nebo rozlišení QVGA při rychlosti 240 snímků/s) a následně záznam přehrát ve zlomku skutečné rychlosti. Funkci ocení uživatelé například při analýze sportovních záběrů. Funkce Noční scéna bez stativu rozšiřuje možnosti fotografování za tmy a bez použití fixace stativem. Kombinuje data z různých snímků vytvořených vysokorychlostní sekvencí a vytvoří jeden dobře exponovaný snímku s minimálním rozostřením.

Speciální tlačítko pro natáčení videa umožňuje okamžitý přechod od focení k natáčení videa ve Full HD (1080p). Videa lze natáčet rychlostí 24 snímků za sekundu se stereo zvukem.

PowerShot SX40 HS usnadňuje sdílení a editaci domácího videa. Podporuje videoformát Apple iFrame, takže lze videoklipy okamžitě importovat a snadněji upravovat v běžných programech. Snímky lze prohlížet na 6,8 cm (2,7“) výklopném LCD displeji PureColor II VA nebo prostřednictvím HDMI portu na velké obrazovce. Pro prohlížení videí v pohodlí obývacího pokoje lze použít také dálkové ovládání od HD televize kompatibilní s HDMI-CEC.

PowerShot SX40 HS nabízí pokročilým uživatelům možnost plně manuálního ovládání. Rady a tipy, které se zobrazují na displeji, naopak pomáhají začátečníkům. Vylepšená funkce Smart Auto detekuje až 32 různých scén a automaticky upraví nastavení na optimální výkon. Funkce Tracking AF umožňuje fotografům vybrat objekt a sledovat jeho pohyb v záběru.

PowerShot SX40 HS nabízí také řadu kreativních filtrů, včetně Rybího oka, Velmi živých barev, Plakátového efektu a efektu Miniatura, který lze aplikovat i na filmy. Efekt Fotoaparát na hraní vytváří nostalgickou atmosféru a Monochromatický efekt umožňuje zachytit záběry s černobílým, sépiovým nebo modrým odstínem.

Uživatelé mohou těžit z kompatibility s digitálními zrcadlovkami EOS a k PowerShot SX40 HS připojit i externí blesky Canon Speedlite EX, filtry pro objektivy a další příslušenství.

PowerShot SX40 HS – hlavní vlastnosti :
• 35x ultra širokoúhlý zoom s USM
• 4,5krokový stabilizátor obrazu, inteligentní stabilizátor obrazu
• HS System(rozlišení 12,1 MPx) s obrazovým procesorem DIGIC 5
• Full HD, HDMI
• 6,8 cm (2,7”) výklopný LCD displej, EVF
• Režim Smart Auto, Multi-area WB
• High-speed Burst HQ
• Manualní režimy
• Zoom Framing Assist
• Řada příslušenství

 

Canon PowerShot SX40 HS

Canon PowerShot SX40 HS

Canon PowerShot SX40 HS