Hlavní navigace

Canon představil svou nejmenší a nejlehčí digitální full-frame zrcadlovku EOS 6D

 Autor: Canon
Canon představil svou nejnovější digitální zrcadlovku EOS 6D. Co přináší v porovnání s předchůdci?
Jáchym Krasek 19. 9. 2012

Sdílet

EOS 6D je nejlehčí digitální zrcadlovka na světě s full-frame CMOS snímačem, kombinuje výkonný full-frame zobrazovací systém a vynikající výkon při nízkém osvětlení s kompaktním, lehkým a přitom robustním designem.

Poprvé má model EOS vestavěné Wi-Fi  a GPS  funkce, takže fotografové mohou ke svým fotografiím doplnit informace o místě a čase pořízení a zároveň snímky bezdrátově přenášet do počítače, cloudu nebo chytrého telefonu.

Zrcadlovka EOS 6D  je vybavena novým 20,2MPx full-frame CMOS snímačem. Nativní ISO 100-25600 (s možností rozšíření až na 50-102400) usnadňuje zachycení ostrých a přirozených snímků i v tmavém prostředí.

Nový 11bodový AF systém nabízí dosud nejsilnější výkon při nízkém osvětlení u systému Canon AF. Se zaostřováním při až EV-3, což je ekvivalent měsíčního svitu, zůstávají objekty zaostřené i v náročných světelných podmínkách.

EOS 6D obsahuje řadu pokročilých funkcí, které pomáhají fotografům zachytit krajinu a vytvořit portréty ve vynikající kvalitě. HDR režim umožňuje fotografování v přesvětlených i tmavých prostředích, zatímco režim vícenásobné expozice umožňuje fotografům kombinovat až devět samostatných expozic do jednoho obrazu. Tichý režim neruší při fotografování na svatbách nebo v kostele a elektronická vodováha prostřednictvím hledáčku nebo pomocí LCD monitoru pomáhá zajistit během kompozice vyrovnaný horizont.

Sdílení snímků díky bezdrátovému připojení

Snímky lze díky integrovanému Wi-Fi rozhraní bezdrátově přenést do externích paměťových zařízení, nahrát na Facebook a YouTube nebo vytisknout bezdrátově pomocí tiskáren Canon s Wi-Fi. Videa a fotografie lze prohlížet na DLNA HDTV.

Bezdrátové připojení k chytrým telefonům umožňuje rovněž vzdálené ovládání fotoaparátu, upravování nastavení a zaostření během fotografování ještě před vzdáleným stiskem spouště a prohlížení snímků.

Pomocí integrované GPS je v EOS 6D možné ke snímkům přiřadit informace o místě a čase pořízení. Uživatelé mohou také vytvořit úplnější záznam o svých cestách pomocí funkce GPS logger, která zobrazí celou trasu cesty pomocí dodávaného softwaru Map Utility.

EOS 6D je nejkompaktnější full-frame digitální zrcadlovka EOS, jaká kdy byla vyrobena, a měří pouhých 144,5 x 110,5 x 71,2 mm a váží jen 770 g . Tělo robustní konstrukce je z části vyrobeno z hořčíkové slitiny, nabízí vyšší odolnost před prachem a kapající vodou.

 

EOS 6D – základní charakteristika:

  • Full-frame 20,2 MPx snímač
  • Odolná a lehká konstrukce
  • Max ISO 25600 (s možností rozšíření až na ISO 102400)
  • 11bodový AF s citlivostí až do -3EV
  • Možnost ukládat GPS3 souřadnice
  • Wi-Fi2 přenos souborů a vzdálené ovládání
  • Full-HD video

 

Zdroj: TZ Canon