Hlavní navigace

Canon představuje nový výkonný projektor XEED WUX5000

5. 1. 2012

Sdílet

Canon představuje novinku z řady výkonných projektorů XEED. Model WUX5000 nabízí vysoký světelný výkon 5000 lumenů, široké možnosti nastavení objektivů a řadu dalších inovací. WUX5000 poskytuje neobyčejně vysokou kvalitu obrazu, takže je projektor vhodný nejen k firemním, vzdělávacím, ale i soukromým účelům.
Canon 5. 1. 2012

U projektoru WUX5000 lze použít tři volitelné objektivy – standardní zoomobjektiv pro běžné situace, teleobjektiv pro použití ve velkých prostorách a širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem vhodný pro zadní projekce. Všechny objektivy lze použít i s projektorem WUX4000.

Canon využil svých více než 70 let zkušeností s vývojem objektivů. 3 různé objektivy umožňují zobrazit obraz ve velikosti od 40 do 600 palců a promítat lze až do vzdálenosti 48,5 m. Kvalita promítaného obraz se prakticky nesnižuje ani při vysokém okolním jasu nebo při velkém přiblížení nebo použití širokoúhlého objektivu. Výkon 5000 lumenů zajišťuje přirozený barevný jas. Barvy jsou proto zobrazeny prakticky ve stejné intenzitě jako bílá barva, což je klíčové zejména pro zobrazení fotografií a videa.

WUX5000 přichází s průlomovou technologií i v oblasti kvality obrazu. LCOS panely v kombinaci s WUXGA rozlišením přináší perfektní obraz prakticky bez duhového efektu nebo efektu mřížky, se kterými se jinak můžeme setkat u jiných promítacích technologií. Navíc unikátní promítací systém Canonu AISYS (Aspectual Illumination System) maximalizuje výkon LCOS panelů. Současně poskytuje vysoký jas a kontrast a technologie vyrovnávání barev zaručuje obraz srovnatelný s profesionálně kalibrovanými sRGB monitory.

WUX5000 kombinuje vysoký výkon s jednoduchým použitím a ovládáním. Posuvné objektivy lze nastavit prostřednictvím ovládacího panelu na projektoru nebo lze využít pro větší komfort dálkové ovládání. Promítaný obraz lze přizpůsobit v rozmezí 0,5 pixelu (vertikálně i horizontálně), což je důležité v případě multiprojektorové instalace, kde se promítané obrazy překrývají, jako například u 3D nebo smíšených systémů. V praxi to tedy znamená, že celou instalaci a nastavení může provést pouze jeden člověk a finální úpravy může doladit dálkovým ovladačem.

WUX5000 je všestranný a univerzální pomocník, který umožňuje 360stupňovou projekci. Promítaný obraz proto může být zobrazen například na podlaze nebo na stropě. WUX5000 umožňuje přizpůsobit projekci na míru danému místu, takže se skvěle hodí například pro projekce v muzeích, návštěvnických centrech nebo divadlech.

„Canon využil své dlouholeté zkušenosti v oblasti vývoje optické techniky a rozšířil svoji nabídku výkonných projektorů řady XEED. WUX5000 nabízí v této cenové hladině neobvykle vysokou kvalitu obrazu, věrné podání barev a jednoduchou instalaci. Jedná se o unikátní produkt, který navazuje na úspěšný model WUX4000, a splňuje náročné požadavky uživatelů, kteří potřebují vysokou svítivost, mimořádnou kvalitu optiky a zářivé barvy,“ říká Julian Rutland, ředitel divize Visual Communication Products and Solutions společnosti Canon Europe.

Canon XEED WUX5000 bude v prodeji během prvního čtvrtletí 2012. Speciální lékařská verze projektoru XEED WUX5000 (s režimem DICOM Preset) bude v prodeji v průběhu roku 2012.

WUX500
WUX500 s tmavě šedým horním krytem RS-TC01

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.