Hlavní navigace

Canon představuje tři vysoce výkonná multifunkční zařízení PIXMA

8. 2. 2012

Sdílet

Nové bezdrátové modely podporují AirPrint

Canon představuje tři nové multifunkční modely vhodné pro domácí kanceláře - PIXMA MX 375, PIXMA MX435 a PIXMA MX 515. Kompaktní modely nahrazují PIXMA MX360, PIXMA MX410 a PIXMA MX420 a nabízí bezdrátové Wi-Fi připojeníi, snadné skenování, kopírování, faxování a rychlý tisk. Novinkou jsou inkoustové kazety velikosti XL pro úsporu nákladů. Model PIXMA MX515 navíc přináší panel Dual Function, barevný TFT displej s úhlopříčkou 6,2 cm a funkci automatického oboustranného tisku.

Široké možnosti připojení
Nové modely MX435 a MX515 nabízí široké možnosti připojení, takže lze v prostředí domácí kanceláře libovolně tisknout odkudkoli. Navíc je možné multifunkce propojit s dalšími přístroji. Integrovaná Wi-Fi umožňuje tisknout dokumenty a fotografie z jakékoli místnosti pokryté Wi-Fi signálem. Multifunkce podporují Apple AirPrint pro přímý tisk z iPhonu, iPadu a iPodu touch. S technologií AirPrint mohou uživatelé jednoduše bezdrátově tisknout fotografie, e-maily, webové stránky a další dokumenty bez nutnosti instalace jakýchkoli ovladačů. Model MX515 nabízí Ethernetové připojení, takže lze multifunkce sdílet na různých počítačích.

Působivý tisk, kopírování a skenování
Nové modely se mohou pochlubit rychlým tiskem fotografií i klasických dokumentů. MX435 a MX515 tisknou podle standardů ISO rychlostí: černobíle přibližně 9,7 obrázků/min., barevně 5,5 obrázků/min. Rychlost A4 kopírování podle normy ISO je 21 vteřin. U modelu MX375 je rychlost tisku podle standardů ISO přibližně 8,7 černobílých obrázků/min., nebo 5 barevných obrázků/min. Rychlost A4 kopírování podle standardu ISO je u tohoto modelu 23 vteřin. Všechny tři modely obsahují i automatický duplexní podavač dokumentů (ADF) pro snadné kopírování, skenování a faxování vícestránkových dokumentů. Vysokorychlostní fax Super G3 nabízí možnost ukládání do USB paměti. MX515 umožňuje ukládat data nebo převádět dokumenty do PDF a ukládat je do počítače.

Vylepšené funkce a chytrý design
Nové modely řady PIXMA MX mají kompaktní design se systémem FastFront. Založit nový papír nebo vyměnit inkoustové kazety lze z přední strany tiskárny, takže tiskárnu je možné umístit ke zdi nebo na poličku, což šetří cenné místo. Nové barevné inkoustové kazety XL FINE lze nainstalovat jediným kliknutím a snižují náklady až o 50 % na jednu stránkuii. Uživatel tak může tisknout více za méně peněz. Funkce rychlého spuštění (Quick Start) zajistí, že tiskárna bude připravena k provozu během několika vteřin, takže uživatel může podle potřeby okamžitě tisknout, kopírovat nebo skenovat.

U modelu MX515 lze na barevném TFT displeji s úhlopříčkou 6,2 cm prohlížet snímky přímo z paměťové karty. Panel Dual Function mění vzhled v závislosti na prováděné funkci a jednoduše zobrazuje pouze tlačítka, která lze v daný okamžik použít. Používání je tak snazší a efektivnější.

Chytrý software
Nové modely PIXMA MX přináší softwarová řešení pro chytrý tisk, která zaujmou především uživatele hledající nejnovější funkce, ať už se jedná o tisk z internetu, úsporné a kreativní funkce nebo tisk z Full HD videa.

Model MX515 také obsahuje software pro nastavení úsporného provozu, což je nový doplněk ke Canon Solution Menu EX, který monitoruje, jaké úspory papíru a CO2 přináší použití automatického oboustranného tisku.

Easy-WebPrint EXiii umožňuje chytrý a snadný tisk webových stránek bez zbytečného plýtvání inkoustem a papírem. Intuitivní software dokáže spojit více webových stránek a vytisknout je na jednu stránku pomocí funkce Auto Clip nebo jedním kliknutím přizpůsobit obsah na jednu stránku. Tisknout z internetu tak lze i chytře.

Software Easy-PhotoPrint EX umožňuje ohromit rodinu a přátele řadou kreativních funkcí pro tisk fotografií, kalendářů a fotoalb. S novým efektem Zábavný filtr (Fun Filter) lze snímky umělecky upravit a přidat například efekty Rozostřené pozadí (Blur Background), Rybí oko (Fish-eye), Měkký záběr (Soft Focus), Miniatura (Miniature) a Efekt levného fotoaparátu (Toy Camera).

Tisknout lze i fotografie z Full HD videí natočených na digitální zrcadlovky nebo kompakty Canon. K dispozici jsou i různé kreativní nástroje. Například Merge Frames (Sloučení snímků) kombinuje různé snímky a vytváří v tištěných fotografiích dojem pohybu. Funkce Layout Print umožňuje vybrat krátký videoklip a odvyprávět komiksový příběh.

Dostupnost
Modely MX375, MX435 a MX515 budou v prodeji od dubna 2012.

PIXMA MX375 – hlavní vlastnosti:
Multifunkční zařízení s faxem a automatickým duplexním podavačem dokumentů (ADF) na 35 listů
Rozlišení až 4800 dpi, minimálně 2 pl
Rychlost tisku podle normy ISO ESAT: 8,7/5,0 obr./min (čb/bar.)
Rychlost A4 kopírování podle normy ISO: 23 vteřin
Kompaktní design se systémem FastFront
Easy-WebPrint EX  pro efektivní tisk webových stránek
Vylepšená technologie Auto Document Fix
Tisk z Full HD videí

Canon PIXMA MX435PIXMA MX435 – hlavní vlastnosti:
Multifunkční zařízení s Wi-Fi a faxem
Stylový černý design se systémem FastFront
Rozlišení až 4800 dpi, minimálně 2 pl
Automatický duplexní podavač dokumentů (ADF) na 30 listů
Rychlost tisku podle normy ISO ESAT: 9,7/5,5 obr./min (čb/bar.)
Rychlost A4 kopírování podle normy ISO: 21 vteřin
Skenování na paměťové USB zařízení bez nutnosti použití PC
Easy-WebPrint EX
Tisk z Full HD videí
Podpora Apple AirPrint

Canon PIXMA MX515PIXMA MX515 – hlavní vlastnosti:
Multifunkční zařízení s faxem, Wi-Fi a Ethernetem
Stylový černý design se systémem FastFront
TFT displej s úhlopříčkou 6,2 cm
Rozlišení až 4800 dpi, minimálně 2 pl
Automatický duplexní podavač dokumentů (ADF) na 30 listů
Rychlost tisku podle normy ISO ESAT: 9,7/5,5 obr./min (čb/bar.)
Rychlost A4 kopírování podle normy ISO: 21 vteřin
Automatický oboustranný tisk
Skenování na paměťové USB zařízení bez nutnosti použití PC
Podpora Apple AirPrint

Byl pro vás článek přínosný?