Hlavní navigace

Canon přináší nové modely fotoaparátů řady PowerShot A

 Autor: Canon
Nové stylové kompakty řady PowerShot A pro fotografii i Full HD video představila společnost Canon.
Pavel Kreuziger 10. 2. 2012

Sdílet

Celkem přibylo do řady A šest přírůstků. Dva z nich (PowerShot A810 a PowerShot A1300) v sobě kombinují kvalitní obraz s jednoduchým ovládáním a hodí se zejména pro focení v exteriéru a na rodinných oslavách. Další dva fotoaparáty (PowerShot A2300 a PowerShot A2400 IS) jsou stylové a díky svým funkcím vhodné i pro večírky a noční focení a natáčení videa. Novinkou je i PowerShot A3400 IS s dotykovým 7,5palcovým LCD displejem. Jako poslední se v řadě A představuje i PowerShot A4000IS s 8násobným optickým zoomem. Ostatní novinky disponují zoomem pětinásobným.

Všechny modely jsou vybaveny 16megapixelovým snímačem a obrazovým procesorem DIGIC 4. Kromě toho obsahují pokročilý systém stabilizace obrazu pro redukci otřesů a ostré fotografie. Režim Digital IS u modelů A810, A1300 a A2300 při detekci pohybu vytvoří více snímků, které spojí do jednoho ostrého. Tři ostatní fotoaparáty jsou vybaveny inteligentním optickým stabilizátorem, který automaticky vyhodnocuje scénu.

Scénu vyhodnocuje i režim Smart Auto, který poté vybere z 32 různých druhů nastavení pro optimální focení. K dispozici je i technologie detekce obličeje. Všechny fotoaparáty jsou vybaveny diskrétním režimem pro vypnutí všech zvuků a blesku pro situace, kdy se to nehodí (například do kostela či pro fotografování spícího potomka).

Již samozřejmostí jsou kreativní režimy, a to u všech modelů. Například monochromatický efekt pro převedení snímků do černobílé, modré či sépie. Dalšími efekty jsou rybí oko nebo plakátový efekt pro retro atmosféru.