Hlavní navigace

Canon se vrhá na trh s 3D tiskárnami, nabídne revoluční model

 Autor: Canon promotional video
Firma Canon podle svých slov vyvíjí 3D tiskárnu, která má být přesnější než v současnosti dostupné modely.
-vt 16. 10. 2015

Sdílet

Vstup Canonu na trh s 3D tiskárnami by mohl znamenat malou revoluci. Společnost totiž slibuje, že její model bude vhodný pro masovou výrobu.

Na aktuálně skončeném veletrhu v Paříži už svým zákazníkům sice ukázala několik vytištěných vzorků, samotnou tiskárnu ale zatím tají. Pro komerční prodej prý bude připravená zhruba za dva roky.

Canon by tak měl upevnit svou pozici na daném trhu, dosud totiž pouze distribuuje modely společnosti 3D Systems, která vlastní několik klíčových patentů technologie tisku, z nichž nejrozšířenější je tisk roztaveným plastem.

Přeprodej tiskáren jiných společností však Canonu nestačí. „Zákazníci chtějí naše vlastní technologie,“ říká Ryan Milne, marketingový manažer 3D tisku pro Evropu. „Proto chceme na trhu prorazit sami. Neočekávejte ale, že naše 3D tiskárny uvidíte v běžných obchodech. Chceme se soustředit na profesionální a průmyslové uživatele.“

Detaily k metodě tisku, jaký bude tiskárna Canonu využívat, Milne neprozradil, měla by však pracovat s laminací, tedy s vrstvami. Ty by však  neměla vrstvit přímo na sebe, jak to dělají některé v současnosti dostupné modely, ale měla by je vytvořit zvlášť a následně pospojovat.

Tiskárna by měla mít výšku lidské postavy a měla by pracovat hlavně s pryskyřicí a s ve vodě rozpustnými materiály, Canon však slibuje i použitelnost dalších materiálů jako je polypropylen, polyethylen nebo polyamid, přičemž tyto by tiskárna teoreticky mohla kombinovat v rámci jednoho objektu.

Podle Milneho chce Canon v současnosti zapracovat ještě na přesnosti a povrchové úpravě, tak, aby vytisknuté předměty nebylo třeba dále upravovat.