Hlavní navigace

Canon ukázal dvě novinky mezi objektivy

 Autor: Canon
K představeným novinkám úspěšné řady EF patří model EF 24–70mm f/4L IS USM a EF 35mm f/2 IS USM.
Pavel Kreuziger 7. 11. 2012

Sdílet

Oba modely jsou určeny jak pro nadšené amatéry, tak pro profesionální fotografy. Objektivy se hodí pro všechny typy zrcadlovek řady Canon EOS, ideální však jsou pro nový model EOS 6D.

Ke společným vlastnostem obou objektivů patří asferické čočky, povrchová úprava Super Spectra, špičková technologie stabilizace obrazu, ultrazvukový motorek pro velice rychlé automatické zaostření a skvělý optický výkon.

Objektiv EF 24–70mm f/4L IS USM patří do elitní řady L a disponuje hybridní stabilizací obrazu pro ostré snímky včetně makro snímků. Tento systém stabilizace zaručuje ostré snímky v celém rozsahu zoomu. Model je vhodný pro reportážní fotografie, ale i pro svatby. Nová makro funkce přizpůsobí umístění čoček v režimu makro tak, že zvětšuje 0,7x, což fotografovi umožňuje chodit fotit mikrosvět bez jakýchkoliv speciálních makro objektivů.

Širokoúhlý objektiv EF 35mm f/2 IS USM má jako první 35mm objektiv optickou stabilizaci obrazu kombinující vysoce kvalitní optiku, prvotřídní výkon a kompaktní design. Optický stabilizátor je čtyřkrokový, k dispozici je pak, jak je podle názvu patrné, pevná světelnost f/2.

Canon EF 24-70mm