Hlavní navigace

CeBIT 2014 proběhne ve dnech 10. až 14. března

29. 1. 2014

Sdílet

 Autor: © Deutsche Messe AG
Jeden z nejvýznamnějších světových veletrhů s doprovodnou konferencí v oboru IT&T v německém Hannoveru se nově bude konat od pondělí do pátku.

Přes své jednoznačné postavení přední obchodní události informačních technologií a pevné spojení výstavy a konference usiluje veletrh CeBIT o další růst. „Silné jádro veletrhu CeBIT chceme dále důsledně rozvíjet,“ řekl Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG zodpovídající za veletrhy CeBIT. „Do budoucna stoprocentně sázíme na byznys. V zaměření veletrhu CeBIT se tak řídíme přesně přáním našich zákazníků.“

Veletrh CeBIT se v minulých letech stále více vyvíjel jako mezinárodní odborný veletrh pro firmy z oboru informačních a telekomunikačních technologií z celého světa. Postupně stoupá podíl profesionálních návštěvníků a na minulém veletrhu dosáhl rekordních 82 procent. Každý třetí odborný návštěvník je ve svém podniku součástí vrcholného managementu. 60 % odborných návštěvníků z více než 100 zemí navštěvuje výhradně jen CeBIT a žádnou další akci v oboru.

Trvalý další rozvoj veletrhu CEBIT tak bude patrný i v tomto roce. „Abychom vystavovatelům a návštěvníkům umožnili jasně se orientovat, vytvoříme osm tematických oblastí, v jejichž rámci bude dále rozšířena nabídka pro speciální cílové skupiny a dále posílen program konferencí,“ uvedl dále Frese.

Dosavadní čtyři platformy budou přeneseny do tematických oblastí, které jsou na trhu určující a mají velký význam pro všechny řídící pracovníky s rozhodujícími kompetencemi. Konkrétně se jedná o témata Enterprise Resource Planning & Data Analysis, Enterprise Content Management, Web & Mobile Solutions, IT Services, Security, Communication & Networks, Infrastructure & Data Centers a Research & Innovations.

Tyto tematické oblasti doplní nabídka pro cílové skupiny. Global Sourcing Area for Devices & Accessories pokrývá celé spektrum od komponent přes periferiferní až po koncová zařízení a je určena především pro nákup a obchod. Nadále bude součástí veletrhu přehlídka Planet Reseller se speciální nabídkou pro obchod. Přehlídka Public Sector Parc je i tentokrát určena pro veřejnou správu. Výrazně se rozšíří oblast věnována náboru a mládeži: Přehlídka Initiative TectoYou, která se na veletrhu CeBIT uskutečnila poprvé v roce 2013 a jejímž cílem je získat mládež pro obor IT&T, bude rovněž rozšířena.

Rozsáhlá nabídka CeBIT Global Conferences s více než tisícovkou seminářů, přednášek a fór ve veletržních halách bude uspořádána s větší logikou a přehledněji. „Už řadu let je veletrh CeBIT současně největší světovou konferencí věnovanou informačním technologiím. Propojením témat a jejich správným výběrem chceme jeho sílu ještě více zdůraznit,“ prohlásil Frese.

„Veletrh CeBIT se bude nadále konat v březnu, abychom podpořili podniky při jejich startu do nového obchodního roku. Do budoucna však bude probíhat od pondělí do pátku,“ vysvětlil Frese. A tak veletrh CeBIT 2014 začne 10. března a své návštěvníky bude moci uvítat až do 14. března.

Veletržní správa Deutsche Messe navíc výrazně rozšíří servis na výstavišti. Návštěvníci budou moci na výstavišti a v halách využívat síť WLAN zdarma. V ceně je obsaženo i využívání šatny. Jednodenní vstupenka na veletrh CeBIT stojí 60 euro.

Prezident odvětvového svazu BITKOM, prof. Dieter Kempf, uvítal důraz na obchodní charakter veletrhu CeBIT a s tím související opatření. „Další rozvoj veletrhu CeBIT má naši důraznou podporu. Stoprocentní zaměření na obchod je dobrým a důsledným krokem, který je příslibem dalšího růstu. Silné jádro veletrhu CeBIT bude tak ještě silnější. Vystavovatelům, kteří do své účasti na veletrhu CeBIT investují i několik milionů euro, jde v Hannoveru více než kdykoliv předtím o obchod,“ prohlásil Kempf.