Hlavní navigace

Cenově příznivé řešení pro ukládání velkých objemů dat představilo HP

Uvedení HP StorageWorks 9100 Extreme Data Storage System (ExDS9100), vysoce škálovatelného úložného systému, který zjednodušuje správu až petabajtů dat, oznámila firma HP. Hodí se třeba pro provozovatele on-line služeb.
Pavel Louda 21. 7. 2008

Sdílet


Uvedení HP StorageWorks 9100 Extreme Data Storage System (ExDS9100), vysoce škálovatelného úložného systému, který zjednodušuje správu až petabajtů dat, oznámila firma HP. Hodí se třeba pro provozovatele on-line služeb.
HP StorageWorks 9100 Extreme Data Storage System (ExDS9100) byl navržen tak, aby přiděloval výkon a kapacitu odděleně, což vede k větší flexibilitě při přizpůsobování prostředků konkrétním pracovním úlohám. Pomáhá to zajistit, aby důležité podnikové aplikace byly vždy dostupné bez ohledu na změny prostředí, například sezónní výkyvy poptávky v případě online služeb sdílení fotografií nebo při zvýšené poptávce po proudech videa ve vysoké kvalitě u poskytovatelů médií a služeb sdílení souborů.
Novinka nabízí velmi velkou úložnou kapacitu a zjednodušenou, integrovanou správu. Administrátoři tak mohou podle výrobce vůbec poprvé snadno spravovat petabajty úložné kapacity -to snižuje potřebný počet administrátorů a náklady na správu těchto vysoce náročných prostředí.
ExDS9100 představuje první produkt v řadě řešení HP pro distribuovaná prostředí využívající tzv. cloud computing, což je nově se rozvíjející kategorie infrastruktury pro služby poskytované po internetu. Díky ekonomicky výhodné architektuře pro tato prostředí umožňuje ExDS9100 zákazníkům nabízet nové online služby nebo zdokonalovat stávající nabídky a generovat tak nové tržby.
„Protože požadavky firem se rychle mění a digitální mediální soubory rostou exponenciálním tempem, podniky potřebují spravovat růst tak, aby na své úložné infrastruktuře mohly vydělávat. Právě v tom je hlavní síla produktu ExDS9100,“ řekl Dave Roberson, senior viceprezident a ředitel HP StorageWorks. „ExDS9100 je jediný ucelený hardwarový a softwarový systém, který poskytuje zákazníkům s vysokými kapacitními nároky flexibilní a cenově dostupné řešení.“

Komponenty ExDS9100
· Výkonový blok: Energeticky úsporná skříň HP BladeSystem s blade servery nabízí potřebný výkon pro zvládnutí extrémních kapacitních požadavků. Základní řešení tvoří čtyři serverové desky, z nichž každá poskytuje propustnost až 200 megabajtů (MB) za sekundu. Tuto konfiguraci lze snadno škálovat na maximální konfiguraci 16 desek až se 128 jádry, kdy dosáhne celkového výkonu 3,2 gigabajtu (GB) za sekundu.
· Kapacitní blok: Základní konfigurace poskytuje tři vysoce dostupné úložné bloky s kapacitou 246 terabajtů (TB). Maximální konfigurace podporuje až deset úložných bloků s kapacitou 820 terabajtů (TB).
· Software: Systém využívá software HP pro souborový clustering, který je pro náročná prostředí webu 2.0 a digitálních médií nezbytný. Kvůli zjednodušení architektury systému a snížení nákladů běží aplikace přímo na serverovém bloku, takže odpadá nadbytečná vrstva softwaru. Jednotné grafické rozhraní pro správu a průvodci umožňují snáz zvládnout správu větší úložné kapacity s menším počtem administrátorů.