Hlavní navigace

CES 2010: Herní notebook Asus Bang & Olufsen N90

 Autor:
N90 je zatím největší notebook na trhu, má velké vertikální reproduktory Bang & Olufsen a 18,4“ Full HD obrazovku.
Jan Kovář 7. 1. 2010

Sdílet

Asus, to nejsou jen netbooky Eee, ale i herní notebooky. Vedle PC 1008P Rashid Edition tak Asus na CES představil i výkonné herní stroje, mezi nimiž zaujímal přední místo Asus N90 Bang & Olufsen.

Značka dánské firmy Bang & Olufsen je synonymem pro luxusní a drahou audio a video domácí techniku a pro N90 dodala výkonné integrované reproduktory. Ty by se nevešly do těla notebooku, a tak jsou netradičně umístěné po stranách obrazovky a o několik centimetrů přesahují základní šasi. I toto uspořádání je dobrý předpokladem k dobrému zvukovému podání.

N90 je velký herní notebook s 18,4“ LCD obrazovkou s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů a k dostání bude několik konfigurací s procesory Intel Core i7, i5, operační systémy 64-bit Windows 7 Ultimate, Professional nebo Home Premium, až 12GB DDR3 operační paměti, místo pro dva pevné disky a výběr z Blu-ray a DVD-RW mechaniky. Všechny modely mají 2 Mpix kameru, 6-článkovou baterii s neznámou výdrží a hmotnost kolem 4,8 kilogramu. Notebook má lesklou obrazovku a naneštěstí i tělo z leštěného plastu, takže na něm budou snadno vidět otisky, prach i další špína.

Kombinace rozměrných vertikálních reproduktorů a největší u notebooků používané obrazovky činí z N90 v současnosti největší běžně dostupný notebook na trhu.

Komu by se zdál N90 příliš velký, tak pro toho Asus připravil i jeho menší variantu N60 s 16“ „HD Ready“ displejem s rozlišením 1366x768 bodů.

Dostupnost ani cena nejsou známy, ale jistě nepůjde o levnou záležitost.

Asus N90