Hlavní navigace

CES 2010: Výkonný Sony Vaio F

15. 1. 2010

Sdílet

 Autor:
Vedle malých „dokumentových“ netbooků nabídla Sony na veletrhu CES 2010 i výkonný multimediální notebook Sony Vaio F.

Na první pohled zaujme velkým 16,4“ (41,6cm) displejem, ovšem jen nejvyšší model v řadě (VPCF11Z1E/BI - zkuste si to zapamatovat...) má Full HD rozlišením 1920x1080 bodů, levnější mají 1600x900. Model s vysokým rozlišením poznáte snadno, je totiž v celočerném provedení, jeho levnější bratříčci jsou v šedém. Špatnou zprávou je, že LCD displej má rozšířené barevné spektrum údajně pokrývající Adobe RGB, což povede k přesyceným červeným a zeleným barvám. Leda by to byl pokročilý model s R/G/B podsvícením s přepínatelným barevným prostorem, o čemž pochybujeme, protože to je něco, co nabízejí jen profesionální grafické monitory. 

Vaio Z má několik pro Sony neobvyklých vlastností. Zaprvé matnou protiodrazovou povrchovou úpravu místo obvyklé lesklé, což jistě ocení všichni, kteří chtějí notebook používat na více místech, nejen doma v tlumeném osvětlení. Zadruhé je to využití většího prostoru pro keypad, zatřetí se zákaznicí mohou těšit na barevně podsvícenou klávesnici a nakonec je to eSATA konektor, což se u Sony také často nevidí.

Procesor je čtyřjádrový Intel Core i7, grafická karta výkonná nVidia GeForce GT330M s 1 GB VRAM, operační paměť 8 GB DDR3 a pevný disk 500 GB. Do výbavy patří i Blu-ray mechanika, možno je zvolit i Blu-ray vypalovačku. Hmotnost Vaio F jsou s baterií 3,2 kilogramy, což odpovídá velikosti a výdrž baterie údajně až 3 hodiny provozu při použití standardní baterie a 4,5 hodiny s větší verzí, což je opět vzhledem k velikosti běžná doba provozu lepších přenosných počítačů.

Nad kvalitu notebookových reproduktorů by měly vyčnívat i integrované repro s prostorovým zvukem „ Dolby Home Theater v3“, potěší i senzor okolního osvětlení, který automaticky upravuje podsvícení displeje, a tím šetří oči i elektrickou energii při práci v málo osvětleném prostředí. K dispozici je také užitečné tlačítko vypnutí displeje, které snižuje spotřebu při poslechu hudby nebo během sledování filmu na připojeném televizoru.

Sony Vaio F bude standardně dodáván s operačním systémem Windows 7 Home Premium a doporučená cena v USA začíná na 1000 dolarech za méně výkonné modely (~18500 korun, ~700 euro).

Sony Vaio F (černý)

Cloud22

Sony Vaio F (šedý)

Sony Vaio F