Hlavní navigace

CES 2011: Televizní novinky Panasonic

11. 1. 2011

Sdílet

 Autor:
Panasonic na veletrhu CES 2011 představil řadu nových televizních novinek, mezi nimi tablet, 32 televizorů a nástupce Viera Cast službu Viera Connect.

První novinka Panasonic není přímo televizní, nicméně je plně v souladu s trendem letošního veletrhu spotřební elektroniky, šlo totiž i malý přenosný počítač Viera Tablet. Popravdě Panasonic k němu uvedl jen minimum informací, ví se nicméně, že má operační systém Android, že ukázaný kousek je jen prototyp a že na trh se Viera Tablet dostane již letos ve velikostech 4 až 10 palců (10 až 25 cm).

Panasonic uvádí, že elegantní tenké zařízení s dotykovým displejem lze používat jako dálkové ovládání televizoru, možností je však mnohem více. Viera Tablet umí zobrazit fotografie, webové stránky sociálních služeb, ale také třeba sportovní scény z jiných úhlů, než v jakých jsou k vidění na hlavní obrazovce. Uživatel si rovněž na displeji může přečíst knihu nebo poslední vydání oblíbeného časopisu. Výhodou má být i odolné provedení a dlouhá výdrž baterie.

Panasonic také ohlásil 14 nových modelů 3D high-definition televizí pro rok 2011. Za pozornost stojí, že vedle plazmových (PDP) 3D televizí Viera, což je tradiční doména Panasonicu, se tentokrát tento japonský výrobce pustil i do LCD televizí s LED podsvícením, takže mezi 3D PDP modely budou i dva LCD. Kdo by rád ušetřil a nestojí o 3D obraz, tomu nově Panasonic nabídne 18 nových plazmových a LCD televizí, dohromady tak má Panasonic pro rok 2011 připraveno 32 nových modelů.

A do třetice Panasonic představil novou internetovou službu Viera Connect, určenou majitelům moderních televizorů Viera. Služba Viera Connect je vylepšením systému Viera Cast, výrazně však rozšiřuje jeho možnosti. Se zahájením jejího provozu se Panasonic chystá uvést na trh i nové kompatibilní televizory. Uživatelé této služby budou moci přímo na televizní obrazovce zobrazit obsah celé řady webových stránek. Kromě toho budou mít ale k dispozici i nejrůznější internetové aplikace s širokými možnostmi využití. Díky speciálnímu ovladači bude například možné i bez herní konzole hrát nejrůznější hry, cvičit a měřit přitom vlastní výkon nebo komunikovat s ostatními uživateli po internetové síti. Systém též umožní přímý nákup nejrůznějšího příslušenství a další výbavy z internetového obchodu. Samozřejmostí je snadný přístup na Facebook, Twitter a další oblíbené sociální sítě.

Panasonic Viera Tablet