Hlavní navigace

CES 2012: Společnost Intel vstupuje na trh smartphonů

12. 1. 2012

Sdílet

 Autor:
Intelu trvalo poměrně dlouho, než se do nejlukrativnějšího trhu elektronických zařízení na světě sám přidal. Možná, že společnost čekala se svým oznámením právě na CES 2012, doufejme jen, že jí neujíždí vlak. Intel plánuje spolupráci s Lenovem a Motorolou na sérii smartphonů.

Veřejnosti byl již představen jeden z nich, jmenuje se K800 a ve spolupráci s Intelem jej vyrobila společnost Lenovo. Procesorem je Intel Atom, operačním systémem Adroid.


Typ procesoru Intel Atom (který nyní najdeme ve smartphonu K800) byl dříve osazován do laptopů. Intel tvrdí, že díky tomuto procesoru je telefon schopen zobrazovat lepší grafiku a podávat mnohem lepší výkon, navíc doplněný o zvýšenou výdrž baterie.

skoleni


Výkonný ředitel společnosti Motorola Mobility se nechal sylšet, že díky spolupráci s Intelem bude již toto léto přdstaven první smartphone s procesorem Intel.


Za současný neúspěch Intelu na poli tabletů a smartphonů nese vinu především zvýšená spotřeba energie dodávaných procesorů. Hlavně na tomto aspektu přislíbil Intel zapracovat a dodat takové procesory, které budou schopny poskytnout potřebný výpočetní výkon a zároveň výrazně snížit spotřebu energie. 
Intel se dostal do obtíží ihned poté co poklesl zájem o desktopové počítače. Pokud by se mu podařilo vylepšit své procesory, určené pro mobilní zařízení tak, aby obstála v konkurenci ARM procesorů (a další konkurence), mohl by mít najednou převahu. Díky prodaným patentům na procesory si Intel příjde na velmi solidní příjmy. Bude li to stačit ve světe, který dnes preferuje tablety a smartphony  a poptávka po tradičních počítačích klesá, se ješta ukáže.