Hlavní navigace

Česká pošta dovolí posílat papírové dopisy přímo z PC

27. 4. 2015

Sdílet

 Autor: ČP Cloud, Česká pošta
Aplikace, která umožňuje papírové zásilky posílat i bezpečně elektronicky archivovat, snižuje podle dodavatele náklady spojené s poštovními službami až o desítky tisíc korun ročně a navíc dokáže prokázat i obsah odeslaných zásilek.

Společnost ČP Cloud spolu s Českou poštou spustila v ostrém provozu on-line službu, která umožňuje odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail. Navíc od jiných služeb podobného charakteru aplikace vede také zabezpečený archiv a evidenci dopisů, adresáře a dokáže v případě potřeby prokázat obsah odeslaných zásilek.

Služba je dostupná na webu www.cpcloud.cz bez instalace a písemných smluv a díky automatizaci zjednodušuje a prý zlevňuje celý proces odesílání dopisů až o desítky tisíc korun ročně.

Cena jednoho dopisu začíná na 11,41 Kč bez DPH a zahrnuje všechny služby včetně poštovného, čtyř stran barevného oboustranného tisku, kompletace, archivu i evidence. Za projektem ČP Cloud stojí podnikatel Daniel Bartek a investiční fond RSJ.

„Ačkoliv v zahraničí například na Slovensku, v Německu či Nizozemí jsou podobné služby běžné a provozují je jak přímo poštovní instituce, tak specializované firmy, v Česku jednoduchá aplikace podobného rozsahu a bezpečnosti stále chyběla,“ objasnil Daniel Bartek, generální ředitel ČP Cloud.

Podle něj je ČP Cloud technologické vylepšení současných služeb České pošty, které zcela zautomatizovalo proces spojený s přípravou a správou dopisů.

Kromě odesílání pošty přes uživatelsky příznivé prostředí nabízí místo pro bezpečné ukládání dokumentů, přehled odeslaných a doručených dopisů a také správu kontaktních informací.

Odeslání dopisu je poměrně snadné. Uživatel prostřednictvím on-line aplikace dopis napíše nebo nahraje v PDF, zadá či importuje adresu, zvolí formát tisku, typ dopisu (obyčejný, doporučený atd.), zaplatí platební kartou nebo převodem a odešle ke zpracování.

ČP Cloud dopis archivuje a data předá České poště, která dopis vytiskne, zkompletuje, zabalí do obálky, nadepíše adresy, doručí adresátovi a sleduje jeho doručení. „Je to vlastně zabezpečený e-mailový klient pro papírovou poštu,“ vysvětluje Bartek.

ČP Cloud nabízí několik režimů pro malé i velké firmy a veřejnost. Registrace je zdarma, platí se za odeslané dopisy. V případě, že firma odesílá více než 10 dopisů měsíčně, vyplatí se jí zvolit některý z paušálů, které snižují cenu za odeslaný dopis až na 11,41 Kč bez DPH včetně všech služeb od poštovného, materiálu (papíry, obálky), barevného tisku (až 80 stran) až po archiv.

Služby se poskytují ve sdružení s Českou poštou, díky čemuž je částka za poštovné osvobozena od DPH. Výše poštovného je regulována státem, o zbytek částky za odeslaný dopis se pak pošta a ČP Cloud dělí.

Bezpečnost aplikace a poštovní tajemství jsou prý zaručené šifrováním, smluvně i výběrem důvěryhodných partnerů. Samotný cloud provozují České radiokomunikace. Navíc dopisy tisknou a vkládají do obálek stroje. Je to podle provozovatelů bezpečnější, než když dopisy zpracovává člověk.

Cloud22

 

 Přehled tarifů ČP Cloud podle dodavatele:

Tarif

Dopis

Podnikatel

Profi

Firma

Počet dopisů měsíčně

do 10

11–100

101–500

více než 500

Roční paušál

Zdarma

499 Kč

3 999 Kč

19 999 Kč

Obyčejný dopis

19,90 Kč

16,90 Kč

13,90 Kč

11,41 Kč