Hlavní navigace

České kolo soutěže Sony World Photography Award má vítěze

22. 4. 2013

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
V českém kole prestižní fotografické soutěže Sony World Photography Award, respektive v její otevřené kategorii pro amatérské fotografy, vyhrál Martin Frolich.

Frolich se do soutěže přihlásil s fotografií rybářské chaty ve Vietnamu. Ke svému úlovku uvádí: „Ač jsou pevně zakotveny, rybářské chatrče plují na hladině jako plachetnice. Vítr je však nikam neunáší, jen si pohrává se sítí, která se vlní v rytmu mořských vln. Vzhlížejí k pevnině, ale jejich osud je dávno předurčen: zůstat na věky ponořeny v moři.“

Martin Frolich vyhrál profesionální přístroj Sony NEX 5RL, soutěžící, kteří se umístili na druhém a třetím místě, získali členství ve World Photography Organisation. Pro úplnost uvádíme, že se na druhém místě umístila Alena Tretyak se svým snímkem dívky v kazašské poušti, třetí místo získal Martin Valent s fotografií pantera.

Martin Frolich

V profesionální kategorii se úspěchu dočkal Rastislav Čambal, který byl nominován do finále v kategorii Zátiší (Still Life). Zda se Čambal dočká i některého z ocenění, to se dozvíme ve čtvrtek, kdy budou slavnostně vyhlášeny výsledky.

Zdroj: TZ Sony

Byl pro vás článek přínosný?