Hlavní navigace

Český mobilní internet dál roste

30. 1. 2014

Sdílet

Počet českých uživatelů, kteří navštěvují mobilní webové stránky měřené v rámci výzkumu NetMonitor z telefonů a tabletů, se od ledna 2013 zvýšil o více než 50 % a v prosinci přesáhl 2,2 milionu RU.

Počet českých uživatelů, kteří navštěvují mobilní webové stránky měřené v rámci výzkumu NetMonitor z telefonů a tabletů, se od ledna 2013 zvýšil o více než 50 % a v prosinci přesáhl 2,2 milionu RU.

Padesátiprocentní nárůst zaznamenal v loňském roce také počet mobilních zobrazení stránek. Česká internetová populace se v průběhu roku 2013 zvětšila o 169 tisíc uživatelů a její velikost nyní dosahuje téměř 6,75 milionu uživatelů.

Webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo v posledním měsíci loňského roku téměř 6,6 milionu uživatelů z ČR a téměř 2 miliony uživatelů ze zahraničí. Čeští uživatelé provedli na měřených stránkách více než 8 miliard zobrazení stránek. Denně navštěvuje weby zahrnuté do výzkumu 3,16 milionu uživatelů, kteří na nich stráví v průměru více než 1,5 hodiny denně.

Mobilní internet v ČR zaznamenal v loňském roce významný růst, což se projevilo v rychle se zvyšujícím počtu jeho uživatelů, navštěvujících měřené weby a v počtu zobrazení stránek, které tito návštěvníci provedli. Obě tyto hodnoty se od ledna do prosince 2013 zvýšily o více než polovinu. Počet uživatelů sledujících multimediální obsah na měřených stránkách se v průběhu loňského roku zvýšil o 200 tisíc.

Webovými kategoriemi, které v roce 2013 zaznamenaly nejvyšší nárůst počtu uživatelů, byly Ekonomika, finance a právo a Společenské magazíny. Tyto weby navštívilo v prosinci o 17–18 % uživatelů více než v lednu. Největšího absolutního nárůstu dosáhla kategorie E-commerce s téměř 530 tisíci nových uživatelů. Největší počet zobrazení stránek byl proveden v lednu 2013 českými uživateli v kategorii Komunikační služby, stejně jako v prosinci.