Hlavní navigace

Český vesnický simulátor Last Holiday čeká nejistá budoucnost. Herní studio opouští hlavní autor

Sdílet

 Autor: Boomer Games
Aktualizováno 11. 9. 2023 11:13
Herní svět letos v květnu obohatila nová videohra Last Holiday zasazená do prostředí malebné české vesničky. Start hry se nicméně moc nepovedl a kvůli špatnému technickému stavu si hra nevede v očích hráčů moc dobře. Nyní se hra dost možná otřásá v základech kvůli odchodu hlavního autora Antonína Capouška.

O českém vesnickém simulátoru od herního studia Boomer Games a jeho nepříliš úspěšnému startu jsme vás informovali už dříve. Hra vstoupila letos v květnu na Steam v předběžném přístupu, nicméně kvůli velmi špatnému technickému stavu si vysloužila ostrou kritiku ze strany hráčů a recenzentů. Vývojáři si zprvu sypali popel na hlavu a slibovali nápravy, nyní je však otázkou, jak to s hrou bude v budoucnu.

CS24

Vidlácký simulátor Last Holiday vyšel na Steamu. Hráči si stěžují na množství bugů Přečtěte si také:

Vidlácký simulátor Last Holiday vyšel na Steamu. Hráči si stěžují na množství bugů

Namísto opravných patchů a zlepšení technické stránky hry se hráči dočkali vyjádření hlavního autora hry Antonína Capouška, který na oficiálním facebookovém profilu hry oznámil odchod ze studia. Podle slov Capouška se nedokázal dohodnout s investory a neví, jak to s hrou bude dál. Hra přitom na Startovači vybrala více jak 600 % původní požadované částky (přibližně 340 tisíc korun). Jak to bude s hrou nadále není vůbec jasné, stejně jako to, jestli se bude hra vůbec dále vyvíjet.

Aktualizace: Herní studio Boomer Games na svém facebookovém profilu promluvilo ohledně odchodu hlavního autora a hry samotné. Vývojáři se omluvili za špatný start hry a celou situaci okolo aktuálního dění studia. Boomer Games se také otevřeně rozhovořili o plánech do budoucna. Nezbývá jim než držet palce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Kmenový redaktor webu Cnews, kde se zaměřuje především na recenze hardwaru. Pro PCWorld sleduje novinky ze všech možných IT oblastí.