Hlavní navigace

Check Point sjednocuje operační platformu pro všechny své bezpečnostní produkty

Nové bezpečnostní řešení představil Check Point – jde jednak o inovovaný systémy softwarových bladů, jednak o cloudovou bezpečnostní síť ThreatCloud.
Pavel Louda 26. 4. 2012

Sdílet

Nové řešení Software Blade Architecture  - Check Point R75.40 - obsahuje operační systém GAiA a dalších 100 nových bezpečnostních funkcí. Přináší pokročilou ochranu před hrozbami, zabezpečení a jednoduchou správu pro lepší přehled a kontrolu.

GAiA je 64bitový operační systém, který podle dodavatele poskytuje větší bezpečnost a vyšší účinnost než jeho předchůdci, kterými byli operační systém IPSO pro IP aplikace a SPLAT, operační systém pro Power-1, UTM-1, IAS a zařízení pro rok 2012. S GAiA tak mohou zákazníci používat jediný, komplexní operační systém pro všechna zařízení společnosti Check Point, otevřené servery a virtualizované brány.

Webové rozhraní systému GAiA optimalizuje IT operace pomocí automatizovaných updatů softwaru, které zaberou ani ne minutu. Poskytuje rychlé vyhledávání všech vlastností a příkazů a disponuje rozhraním příkazové řádky, které je plně kompatibilní s IPSO a SPLAT.

Navíc společnostem pomáhá prosazovat granulární politiku a administraci založenou na řízení přístupů podle rolí – to jim umožňuje rozdělovat povinnosti mezi administrátory s různými pracovními rolemi a oprávněními.

Současně společnost Check Point představila první společnou síť pro boj kyberzločinem  - ThreatCloud, který shromažďuje data o hrozbách z celosvětové sítě senzorů a tyto informace distribuuje bezpečnostním branám po celém světě.

V rámci sítě je analyzováno přes 250 milionů adres, řídících botnety, 4,5 milionů malwarových signatur a 300 000 webových lokací obsahujících malware. Díky ThreatCloudu, který posílá aktuální informace o hrozbách přímo do bezpečnostních bran zákazníků a umožňuje tak přijetí preventivních opatření proti vyspělým hrozbám, jakými jsou boty, pokročilé cílené hrozby (APT) či jiné formy sofistikovaného malwaru, jsou prý nové antibotové a antivirové blady výkonnější.