Hlavní navigace

Chrome 16 přinese podporu více uživatelských profilů

5. 11. 2011

Sdílet

 Autor:
Nová verze Chrome od Googlu usnadní život těm, kdo používají samostatné profily pro podnikání a osobní účely nebo jen sdílí počítač s dalšími uživateli.

Rozšířené profily v poslední beta verzi prohlížeče Chrome uživatelům umožní používat oblíbené aplikace, záložky i celkové nastavení browseru bez ohledu na to, jestli jsou zrovna přihlášeni ke svému účtu v operačním systému.

Zájemci o novou funkcionalitu si mohou betu již nyní stáhnout na oficiálních stránkách prohlížeče. Po její instalaci jednoduše klepněte na příkaz Přidat nového uživatele v kartě pro osobní nastavení. Tím se automaticky vygenerují přezdívka i avatar nového uživatele, přičemž obě položky se dají samozřejmě okamžitě změnit. Uživatelé také mohou využít možnosti přihlásit se do Google účtu, čímž do Chromu přenesou své nastavení z cloudu.

Dosud mohli uživatelé používat samostatné profily jen za předpokladu, že jsou přihlášeni k danému profilu v operačním systému. Nová beta tento proces významně zjednodušuje tím, že umožňuje přepínat mezi profily přímo v prohlížeči.

O novou funkci ale zřejmě ztratíte zájem, pokud byste si s její pomocí chtěli chránit své soukromí. To totiž vůbec není jejím účelem. Při přepínání mezi profily není po uživateli vyžadováno žádné heslo. Výjimkou je použití Google účtu pro synchronizaci prohlížečů. Pokud nechcete s ostatními uživateli počítače sdílet své soukromí, doporučuje Google zůstat u samostatných systémových účtů.

Byl pro vás článek přínosný?