Hlavní navigace

Chrome bude ještě rychlejší než jsme slibovali, tvrdí Google

11. 11. 2010

Sdílet

Google hodlá v příštím roce přijít s novým vylepšením pro svůj prohlížeč Chrome, díky kterému budou stránky připraveny ještě dříve, než je budete vůbec potřebovat.

Většina výrobců webových prohlížečů se v poslední době soustředí především na neustálé překonávání rychlostních hranic. Nejnovější plány Googlu, který stále vkládá své naděje do hardwarové akcelerace (slibuje až 60% zlepšení výkonu), proto ani tolik nepřekvapí. Firma totiž pracuje na nové funkci, která má rychlost prohlížeče opět výrazně zlepšit.

Konkrétně má jít o schopnost předběžného načítání stránky, tedy že Chrome bude moci načíst stránku ještě předtím, než jí bude uživatel skutečně chtít navštívit. Ač to může znít jako nesmysl, úmysly Googlu jsou ve skutečnosti velmi prozaické. Stejně jako mnoho ostatních prohlížečů i Chrome umožňuje mít otevřeno najednou více stránek v jednotlivých panelech. Uživatel stránku tedy sice nevidí, ale má k ní rychlý přístup. A právě na rychlosti, jakou jsou ostatní stránky k dispozici, chce Google prostřednictvím nové funkce zapracovat.

Bude velmi zajímavé sledovat, jakým způsobem toho bude chtít Google dosáhnout. Není totiž jasné, jak se vypořádá například s rizikem zvýšeného využití paměti, což by mohlo mít na rychlost opačný efekt než Google plánuje. Není také zcela zřejmé, podle jakého systému bude prohlížeč vybírat stránky vhodné k předběžnému načtení či jak dlouho je bude v takovém stavu udržovat. Google si nicméně na výše položené otázky asi již sám odpověděl. S novou funkcí totiž hodlá přijít poměrně brzy, a sice v únoru příštího roku.