Hlavní navigace

Chrome končí s podporou letitých procesorů

10. 2. 2021

Sdílet

 Autor: © Intel
Na procesorech Intel Pentium 4 a AMD Athlon 64 už nerozjedete prohlížeč Chrome. Otázka je, zda by se o to někdo ještě vůbec pokoušel.

Pokud patříte k těm několika málo jedincům, v útrobách jejichž počítače se nachází stařičké procesory Intel Pentium 4 či AMD Athlon 64, máme pro vás špatné zprávy: Přijdete o přístup k prohlížeči Chrome.

Google upozorňuje, že verze Chrome 89 už nebude podporovat procesory, které nepodporují instrukční sadu SSE a SSE3. Pokud byste se na počítači s takovým procesorem pokusili novou verzi prohlížeče rozjet, neuspějete, respektive se prohlížeč vůbec nenainstaluje. Společnost však předpokládá, že uživatelů, kterých se tato změna týká, je jen málo.

soutez_casestudy

„Z našich analýz vyplývá, že zařízení s Windows s x86 procesory bez podpory SSE3, na nichž je používán prohlížeč Chrome, je jen velmi malé množství,“ stojí v oficiální zprávě. Uživatele však hodlá varovat prostřednictvím speciálního oznámení.

Navzdory své někdejší popularitě jsou jmenované procesory dnes už značně zastaralé. Pokud ve svém počítači takový dodnes máte, můžete brát upozornění Googlu i jako podnět k zamyšlení, zda není načase pořídit nový stroj…

Byl pro vás článek přínosný?