Hlavní navigace

Chrome nabízí procházku Tolkienovou Středozemí

22. 11. 2013

Sdílet

 Autor: © Warner Bros.
Google rád experimentuje a ke svým pokusům rád využívá také svůj prohlížeč Chrome. Poslední z pokusů je, stejně jako většina ostatních, navržen tak, aby zjistil, co všechno je možné v Chrome (a ve Středozemi) provádět.

Nová experimentální funkce inspirovaná filmem Hobit: Šmakova dračí poušť (The Hobbit: The Desolation of Smaug), se jmenuje Cesta skrz Středozem (A Journey Through Middle Earth) a Google ji spustil ve spolupráci se společnostmi Warner Bros., New Line Cinema a Metro-Goldwyn-Mayer ve čtvrtek.

„Abyste mohli prožít dobrodružství ve Středozemi, nemusíte být nejlepším kamarádem čaroděje, stačí jen nasměrovat váš prohlížeč na počítači, v notebooku, tabletu nebo na mobilu na adresu goo.gl/TheHobbit.Tam si můžete prohlédnout Středozem na vlastní oči,“ uvedl marketingový manažer produktů Googlu na blogu společnosti.

Experiment je technologicky postaven na HTML, CSS a JavaScriptu. Jeho základem je interaktivní mapa, kterou lze přibližovat, a prohlédnout si tak jednotlivé lokace podrobněji. Můžete se tak dozvědět mnohá zajímavá fakta o historii a postavách z knih JRR Tolkiena.

Google si klade za cíl předvést možnosti moderních webových technologií API Web Audio a WEbGL. Uživatelům nabízí interaktivní zážitek dostupný nejen na počítačích, ale i na tabletech a smartphonech, jediné, co je potřeba je prohlížeč.

Cesta Středozemí by měla nejlépe fungovat v prohlížeči Chrome na telefonech a tabletech s Androidem. Chrome na zařízeních od Applu postrádá podporu WebGL, takže tato funkce na nich spustit nejde.

webcast

„Cesta Středozemí je první experiment pro Chrome, jenž byl navržen tak, aby přinesl poutavý zážitek ve 3D zobrazení pro mobilní telefony, a to díky podpoře WebGL. Je určen především pro zařízení s Androidem s výkonnými grafickými kartami,“ dodal Apartoglou.

Byl pro vás článek přínosný?