Hlavní navigace

Chrome nabízí procházku Tolkienovou Středozemí

22. 11. 2013

Sdílet

 Autor: © Warner Bros.
Google rád experimentuje a ke svým pokusům rád využívá také svůj prohlížeč Chrome. Poslední z pokusů je, stejně jako většina ostatních, navržen tak, aby zjistil, co všechno je možné v Chrome (a ve Středozemi) provádět.

Nová experimentální funkce inspirovaná filmem Hobit: Šmakova dračí poušť (The Hobbit: The Desolation of Smaug), se jmenuje Cesta skrz Středozem (A Journey Through Middle Earth) a Google ji spustil ve spolupráci se společnostmi Warner Bros., New Line Cinema a Metro-Goldwyn-Mayer ve čtvrtek.

„Abyste mohli prožít dobrodružství ve Středozemi, nemusíte být nejlepším kamarádem čaroděje, stačí jen nasměrovat váš prohlížeč na počítači, v notebooku, tabletu nebo na mobilu na adresu goo.gl/TheHobbit.Tam si můžete prohlédnout Středozem na vlastní oči,“ uvedl marketingový manažer produktů Googlu na blogu společnosti.

Experiment je technologicky postaven na HTML, CSS a JavaScriptu. Jeho základem je interaktivní mapa, kterou lze přibližovat, a prohlédnout si tak jednotlivé lokace podrobněji. Můžete se tak dozvědět mnohá zajímavá fakta o historii a postavách z knih JRR Tolkiena.

Google si klade za cíl předvést možnosti moderních webových technologií API Web Audio a WEbGL. Uživatelům nabízí interaktivní zážitek dostupný nejen na počítačích, ale i na tabletech a smartphonech, jediné, co je potřeba je prohlížeč.

Cesta Středozemí by měla nejlépe fungovat v prohlížeči Chrome na telefonech a tabletech s Androidem. Chrome na zařízeních od Applu postrádá podporu WebGL, takže tato funkce na nich spustit nejde.

special_kyberutoky

„Cesta Středozemí je první experiment pro Chrome, jenž byl navržen tak, aby přinesl poutavý zážitek ve 3D zobrazení pro mobilní telefony, a to díky podpoře WebGL. Je určen především pro zařízení s Androidem s výkonnými grafickými kartami,“ dodal Apartoglou.