Hlavní navigace

Chrome OS se dočkal stabilního vydání 57

27. 3. 2017

Sdílet

 Autor: Asus
Google se poslední dobou hodně soustředí na Chromebooky, podporuje na Chrome OS aplikace pro Android a pomáhá partnerům připravit jejich vlastní modely. Dnes byla vydána stabilní verze Chrome OS s označením 57.

Google se poslední dobou hodně soustředí na Chromebooky, podporuje na Chrome OS aplikace pro Android a pomáhá partnerům připravit jejich vlastní modely. Dnes byla vydána stabilní verze Chrome OS s označením 57. 

Cloud22

Tato verze podporuje tabletové ovládání, což jde ruku v ruce s konvertibilním konceptem některých zařízení. Změna se týká například tlačítka power. Dříve zmáčknutí uzamklo zařízení a přepnulo ho do režimu stand by. Nyní jej pouze uspí, jako se to děje v případě, že zavřete displej laptopu. 

Pokud máte Chromebook v režimu tabletu, nemůžete displej zavřít, takže uspání je dobrá varianta. Aktualizována byl také software uživatelského rozhraní kamery, který nyní pozná, zda je aktivní přední nebo zadní kamera a uzpůsobí tomu ovládání. Vzdělávací Chromebooky to ocení, je totiž možné naklánět kamery do požadovaného úhlu. Další změny přinášejí odemknutí pomocí PINu, novou bootovací animaci, obrázek plochy, tichou autentizaci a vylepšení výkonu a bezpečnosti. Některé chromebooky však na aktualizaci jen tak nedosáhnou. Patří k nim Asus Chromebook Flip C100A, Flip C302 a Chromebook R13 od Aceru, škoda.