Hlavní navigace

Chromebook pro každého v každém věku!

20. 10. 2012

Sdílet

 Autor: Google
Společnost Google před několika málo hodinami oficiálně představila svůj nejnovější produkt, notebook Chromebook. Ten využívá operačního systému Chrome OS. Jedná se vlastně o notebook s úhlopříčkou 11,6 palců, který vyrábí společnost Samsung.

Společnost Google před několika málo hodinami oficiálně představila svůj nejnovější produkt, notebook Chromebook. Ten využívá operačního systému Chrome OS. Jedná se vlastně o notebook s úhlopříčkou 11,6 palců, který vyrábí  společnost Samsung.

Uvnitř Chromebooku se nachází dvoujádrový ARM procesor Samsung A15 Exynos 5, 2 GB operační paměti a 16 GB vnitřního prostoru. Uživatelé dostanou jako bonus 100GB úložiště Google Drive na dva roky. Obrazovka Chromebooku nabízí rozlišení 1366 x 768 pixelů, ve výbavě nechybí Wi-Fi, USB 3.0, slot pro SD karty a speciální qwerty klávesnice. Celý notebook měří na šířku jen 2 centimetry a váží 1,1 kg.

Zabudovaná baterie postačí na 6,5 hodiny provozu a díky systému OS Chrome naběhne počítač do deseti vteřin. Hardwarová akcelerace zase zaručí plynulý pohyb v uživatelském rozhraní. Notebook podporuje přehrávání videa v rozlišení 1080p a je integrován s Google Now a Google Drive.

cyber23

Chromebook je zatím dostupný pouze prostřednictvím Amazonu nebo obchodu PC World, společnost jej však plánuje prodávat také na Google Play.

Byl pro vás článek přínosný?