Hlavní navigace

Chromebooky míří na trh, předobjednávky začaly

11. 6. 2011

Sdílet

Google informoval, že začaly předobjednávky prvních notebooků s Chrome OS od Samsungu a Aceru.

Předobjednávka na chromebooky je zatím k dispozici na serverech Amazon a BestBuy. Google událost jen stručně oznámil na Twitteru.

Amazon nabízí na předobjednání chromebook Samsung Series 5 3G za cenu 499,99 dolarů a také Samsung Series 5 Wi-Fi za cenu 429,99 dolarů. Oba jsou k dispozici v černém a bílém provedení. Za nižší cenu jsou pak nabízeny modely od Aceru, konkrétně Acer Cromia 3G je za 449,99 dolarů a Cromia Wi-Fi za 379,99 dolarů. BestBuy nabízí zatím jen chromebooky od Samsungu za stejné ceny jako Amazon. Bližší informace o těchto přístrojích a jejich parametrech najdete v článku Google představil Chrome OS a chromebooky.

Dodávky zakoupených počítačů uživatelům by měly začít v příštím týdnu, což je v souladu s prohlášením Googlu, který již dříve informoval, že první chromebooky budou k dispozici 15. června.

Názory na chromebooky od analytiků a komentátorů se různí. Někteří je považují za snahu Googlu prosadit se v lukrativním podnikovém segmentu. Pokud by byly notebooky s Chrome OS tímto segmentem adaptovány, znamenalo by to posílení pozice Googlu a jeho cloudových kancelářských řešení v korporátní sféře. Google bude nabízet firmám i pronájem přístrojů od ceny 28 dolarů za uživatele. Ostrou kritiku chromebooků ale nedávno vyslovil CEO společnosti Forrester. Více viz článek Forrester ostře kritizuje chromebooky od Googlu.