Hlavní navigace

Chyba v iPhonu způsobila v Evropě pozdní vstávání

2. 11. 2010

Sdílet

Chyba v operačních systémech přístrojů iPhone způsobila, že při změně letního času na zimní se neposunul odpovídajícím způsobem budík a řada evropských uživatelů díky tomu spala o hodinu déle.

Hodiny v přístrojích iPhone zvládly změnu na zimní čas bez problémů a posunuly se o hodinu zpět, jak měly. Ovšem tato změna se nedotkla budíku, který se díky tomu spustil uživatelům o hodinu později než by měl. Jinými slovy, kdo si nařídil budík na 7 hodin ráno, byl v neděli probuzen až v 8 hodin.

Chyba se ovšem obešla bez výraznější kritiky a spíše se schovívavými komentáři, že uživatelé iPhonů měli méně času na ranní sprchu a snídani. Nicméně někteří z uživatelů, jako třeba jeden ze čtenářů švédského MacWorldu, byli naštvaní, protože zmeškali důležitou událost či schůzku a dotyčný píše, že jej vzbudil až kamarád čtyři minuty před začátkem jakési blíže nespecifikované lekce.

Změna času z letního na zimní se uskutečnila v neděli v řadě evropských států. Nejedná se ovšem o první podobný problém, který uživatele přístrojů iPhone potkal. Na konci září a začátku října naopak byli z podobného důvodu majitelé iPhonů v Austrálii a na Novém Zélandě buzeni o hodinu dříve než bylo jejich požadavkem.

Zástupci Applu nebyli včera k dispozici ke zastižení pro komentář k nastalé situaci, nicméně tuto neděli čeká přechod na zimní čas Kanadu, Mexiko a část USA, takže je otázkou, zda i tamější uživatele mohou potkat podobné potíže.