Hlavní navigace

Chyba ve Windows Phone zablokuje funkce telefonu

15. 12. 2011

Sdílet

Aplikace pro práci se zprávami prý může být jednoduše zablokována po obdržení určitého řetězce textu.

Chybu v operačním systému Windows Phone od Microsoftu objevili experti z webu Winrumors, podle nich stačí na smartphone poslat buď SMS nebo chatovou zprávu (například z Facebooku nebo pomocí Windows Live Messengeru) s určitým řetězcem znaků, díky čemuž dojde ke kompletnímu zablokování a nefunkčnosti aplikace pro práci se zprávami.

Ve videu, které projevy chyby zachycuje (najdete jej pod článkem) je vidět, že smatphone se po obdržení problematické zprávy vypne a po rebootu již není možné aplikaci pro messaging vůbec spustit, ani při opakovaných pokusech. Microsoft byl na problém údajně již upozorněn.

Experti webu Winrumors pak vyzkoušeli stejnou situaci na dvou přístrojích, HTC Titan a Samsung Focus Flash, na nichž byla nainstalovaný Windows Phone 7.5 Mango (build 7740 a 7720) a dospěli k závěru, že chyba je pravděpodobně rozšířená napříč platformou a nejedná se tedy o problém konkrétního přístroje. Navíc jediným řešením je tvrdý reset a kompletní vymazání dat ze smartphonu, což může být pro mnohé uživatele velmi nepříjemné.

Problém se může projevit také v tzv. živém panelu Facebooku (live tile), pokud na něj někdo pošle problematický řetězec znaků a tento panel následně „zamrzne“. Vyhnout se tomuto problému dá odebráním živého panelu při bootu systému.