Hlavní navigace

Chystá se Norton for DNS a Smart Devices

4. 6. 2010

Sdílet

Společnost Symantec představila iniciativu Norton Everywhere, která nabídne technologie Norton mimo svět osobních počítačů.

Iniciativa se dle Symantecu zaměřuje na oblast bezpečnosti mobilních technologií, bezpečnosti webu a důvěry ve všech zařízeních a vestavěných službách v inteligentních zařízeních. Společnost Symantec kombinuje své vlastní spotřebitelské technologie zabezpečení a zálohování a infrastrukturní technologie s technologiemi partnerů. Nová řešení budou dodávána přímo spotřebitelům a také prostřednictvím nových B2B řešení.

Během následujících týdnů budou představeny produkty Norton Smartphone Security for Android Beta, Norton DNS Beta a Norton Connect Beta.

 

Norton Mobile

Trh inteligentních telefonů prudce roste a očekává se, že dodávky do konce roku 2011 převýší počty dodávaných stolních počítačů. Skupina řešení Norton Mobile se zaměří na některé současné nejobvyklejší problémy inteligentních telefonů, včetně ztráty zařízení a ochrany dat.

Beta verze aplikace Norton Smartphone Security pro platformu Android bude k dispozici v červnu 2010. Tato nová aplikace pro mobilní zařízení poskytne uživatelům možnost zařízení vzdáleně uzamknout nebo vymazat pomocí textové zprávy. Uživatelé budou moci využít takéochranu Norton před škodlivým kódem a blokování nežádoucích volajících.

 

Norton DNS

Řešení Norton DNS umožňuje podle dodavatele bezpečnější, spolehlivější a rychlejší používání Internetu. Funguje jako webový štít. Prostřednictvím filtrování webového obsahu poskytuje řadu základních služeb ochrany, jako je ochrana proti phishingu, ochrana před škodlivým kódem a ochrana před spywarem. Norton s pomocí technologie DNS nabídne bezplatný doplněk a poskytne další vrstvu zabezpečení pro prostředí mobilních zařízení i osobních počítačů.

Aplikace Norton DNS Beta je zdarma k dispozici.

 

skoleni

Norton for Smart Devices

Podle IDC se k Internetu v současné době připojuje více než 10 miliard jiných zařízení, než jsou osobní počítače, a očekává se, že jejich počet vzroste do roku 2014 na téměř 20 miliard. Tato zařízení připojená k Internetu mají navíc často nedostatečné zabezpečení, nebo zabezpečení vůbec nemají. Řešení Norton for Smart Devices doplňují vestavěné zabezpečení Symantec a další služby do nepočítačových mediálních zařízení připojených k Internetu, jako jsou přehrávače Blu-ray, televizory a media streamery, domácí bezpečnostní systémy, digitální kamery, digitální fotorámečky a další zařízení.