Hlavní navigace

Chytrá elektroinstalace EATON xComfort

6. 5. 2014

Sdílet

 Autor: EATON
Co vše lze ovládat v domě i mimo dům a jak dosáhnout maximálního komfortu.

V domě anebo i vzdáleně mimo dům lze ovládat osvětlení a spotřebiče, kontrolovat jejich stav, otevřít garážová vrata nebo příjezdovou bránu, vytáhnout rolety či žaluzie, pro jednotlivé místnosti nastavit požadované teploty a časy vytápění/chlazení, IP kamerou sledovat dění v domě, monitorovat spotřebu energií a využít řadu dalších bezpečnostních a komfortních funkcí.

Tohoto komfortu lze dosáhnout s moderní elektroinstalací xComfort. K ovládaným prvkům se nainstalují RF aktory, které se všemi senzory (vypínače, termostaty) komunikují bezdrátově. Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážky, jako jsou např. nerezová lednice či železobeton, snadno obejdou (routing RF signálu „vzduchem“).

 Proto se bezdrátová elektroinstalace používá nejen v novostavbách, ale hlavně v existujících objektech pro modernizaci bydlení ať již bytů, či celých domů. Instalace prvků je zde velmi rychlá a vždy se obejde bez sekání, prachu a špíny a požadavků na nové kabelové rozvody.

Eaton Smart ManagerxComfort najde využití také v komerčních a menších administrativních budovách, penzionech nebo hotelích pro řízení osvětlení, zastínění budov s časovým nebo astro řízením, příp. řízení podle venkovních vlivů (teplota, intenzita, déšť, vítr). Zajistí zde rovněž zónovou regulaci vytápění a chlazení, energy management s přehledem aktuální spotřeby energií – elektro, plyn, voda. V těchto rozsáhlých objektech se pro komunikaci mezi patry využívají RF ECI-LAN jednotky s ethernetovou komunikací, které umožní hlavní páteřní komunikaci RF systému po datovém kabelu. Ovládání s vizualizací provozních stavů může být z PC, Smart TV, smartphonu či tabletu. Systém umožňuje integraci audio/video funkcí – např. systém Control4.

 

OVLÁDEJTE DOMÁCNOST ZE SMARTPHONU NEBO TABLETU!

Řídicí jednotka RF Smart Manager (CHCA-00/01) se instaluje prakticky do každého domu s elektroinstalací xComfort pro bezdrátové ovládání „čehokoli“ z chytrých telefonů nebo tabletů. Jednotka umožňuje komfortní a logické řízení domu stejně jako Room Manager nebo Home Manager. Do internetu se připojuje přes Wi-Fi router (TCP/ IP komunikace). Začlenění do LAN sítě je velmi snadné, jednotka využívá DHCP IP adresu. Nepotřebuje veřejnou IP adresu, připojení se předpokládá na Eaton server, který ověřuje přístupy jednotlivých uživatelů a případnou aktualizaci softwaru Smart Manageru.

Smart Manager zprostředkovává propojení domácnosti s chytrým telefonem. Kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů zde zajišťuje zónové řízení vytápění a chlazení libovolného počtu místností. Podlahové vytápění reguluje RF 12kanálovým multiaktorem, radiátory prostřednictvím RF bezdrátových hlavic. Nabízí vyhodnocení spotřeby energií (elektro, plyn, voda), logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi. Je vybaven SMS a e-mailovou komunikací, software umožňuje integraci IP kamer vybraných typů, nabízí uživatelskou parametrizaci scén, časovačů, teplot a další funkce pro inteligentní řízení domu.

 

OVLÁDÁNÍ JE MOŽNÉ V DOMĚ I MIMO DŮM!

Pokud jste v blízkosti domácího Wi-Fi routeru, ke Smart Manageru se připojíte přímo z telefonu nebo tabletu. Pro vzdálené ovládání je nezbytné připojení k internetu. Takto máte celý dům pod kontrolou!

Eaton Smart Manager Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu nebo i přes routing. Pokud je třeba řešit rozsáhlejší instalace s více bezdrátovými komponenty – s ethernetovou komunikací to není žádný problém. Do LAN routeru/ switche se připojí RF ECI-LAN komunikační interface, které rozšíří komunikaci každý o 99 RF zařízení. Maximálně lze takto instalovat až 255 ECI-LAN jednotek, běžná instalace však využívá 2–3 ECI-LAN jednotky. Zákaznická aplikace pro řízení domu včetně regulace vytápění/chlazení běží na velmi kvalitním hardwaru s OS Linux a velmi nízkou spotřebou do 2 W. Montážní firmy ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč stejně jako upgrade firmware zařízení. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení domu není nijak zvlášť ohroženo. Jediné, co nefunguje, je vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.

 

VYZKOUŠEJTE SI APLIKACI XCOMFORT VE VAŠEM SMARTPHONU – ANDROID A APPLE

Aplikace pro ovládání chytrého domu je ke stažení zdarma z marketu mobilních aplikací ve dvou verzích, a to pro iOS Apple a OS Android (hledejte Eaton xComfort). Poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete otestovat v demoverzi a seznámit se s jejími možnostmi.

Pro všechna zařízení s jiným operačním systémem – nejčastěji Smart TV, PC s Windows se ke Smart Manageru připojíte přes internetový prohlížeč. Aplikace má velmi hezkou grafiku, umožní kromě ovládání také vizualizaci stavů a zobrazuje všechny požadované analogové hodnoty (teploty, intenzity, vlhkosti, spotřeby…). Tyto údaje mohou být zobrazeny také v historii – grafech.

 

special_kyberutoky

Více informací o chytré elektroinstalaci naleznete na www.xcomfort.cz.