Hlavní navigace

Chytrá krabička přenese zvuk do libovolného audio zařízení

9. 1. 2020

Sdílet

 Autor: EVOLVEO
EVOLVEO uvádí DAC/ADC převodník AudioConverter XS s podporou Bluetooth

Nový audio převodník EVOLVEO AudioConverter XS zajistí drátový nebo bezdrátový přenos audiosignálu z libovolného zvoleného zařízení do vybraného audio zařízení. Lze tak přenášet zvuk například z televize nebo mobilního telefonu do stereo systému se zesilovačem a reproduktory. Přenos je možný drátově, pomocí propojovacích kabelů, nebo bezdrátově přes Bluetooth připojení. Toto zařízení podporuje všechny hlavní profily a kodeky, jako jsou A2DP, AVRCP, SBC, APTX, APTX-LL a APTX-HD. 

EVOLVEO

EVOLVEO AudioConverter XS nabízí široké možnosti převádění audio signálů z různých typů propojení. Zejména mezi optickým kabelem a analogovým (DAC převodník 16bit/96kHz) a naopak ((ADC převodník 16bit/48kHz). Díky podpoře Bluetooth připojení pak umí bezdrátově posílat signál z optického nebo analogového vstupu až na dvě Bluetooth zařízení současně (24bit pomocí S/PDIF). AudioConverter XS umí také přijímat bezdrátový signál Bluetooth a převádět je na signál vedený optickým nebo analogovým kabelem. Takto je možné propojit například televizor s domácí HI-FI stereo soupravou, sluchátky a dalšími produkty pro reprodukci zvuku, jako jsou přenosné reproduktory nebo soundbary. Pomocí EVOLVEO AudioConverter XS je také možné propojit například mobilní telefon jako zdroj zvukového signálu s audiosystémem, který nemá bezdrátové připojení. Pro snadné párování podporuje AudioConverter XS také NFC připojení.

EVOLVEO AudioConverter XS v kompaktním provedení a malých rozměrech (126 × 94 × 29 mm) má digitální vstup TOSLING (optický S/PDIF) a analogový audio výstup pro sluchátka 3,5mm jack. Obdobné rozhraní je k dispozici také pro výstup signálu. Současně toto zařízení umožňuje bezdrátový Bluetooth 5.0 výstup, respektive vstup zvukového signálu. Dosah Bluetooth připojení je až 70 metrů, v uzavřeném prostoru pak 25 až 35 metrů. EVOLVEO AudioConverter XS podporuje kodek aptX-HD 24bit audio pro vysokou kvalitu bezdrátového přenosu s velmi nízkou časovou prodlevou (aptX Low Latency). Při přenosu signálu nedochází k žádnému zpoždění synchronizace. EVOLVEO AudioConverter XS je tedy vhodný mimo jiné pro sledování TV, filmů nebo hraní her a pro bezproblémové přenášení zvuku na vybrané zařízení.

EVOLVEO AudioConverter XS je zařízení typu Plug & Play, snadno se nastavuje a ovládá. Má velmi nízkou spotřebu, lze jej v případě potřeby napájet i z powerbanky. Vyznačuje se tichým chodem s pasivním chlazením, tedy bez hlučných ventilátorů. Na přístroji jsou umístěna tlačítka pro zapnutí/vypnutí, pro párování se zařízením Bluetooth a tlačítko Play/Pause. Přepínač režimů umožňuje volbu vysílání nebo příjem (TX/RX) a také funkci Bypass. EVOLVEO AudioConverter XS má i vlastní ovládání hlasitosti. Součástí balení je sada propojovacích kabelů včetně kabelu optického.

Cloud22

Dostupnost a cena

EVOLVEO AudioConverter XS je dostupný za doporučenou koncovou cenu 2 490 Kč včetně DPH.