Hlavní navigace

Chytré hodinky klasického střihu: Orsto Contemporary 100

3. 2. 2016

Sdílet

 Autor: Orsto
Máte rádi hodinky? Líbí se vám koncept chytrých hodinek, ale nezamlouvá se vám představa jejich každodenního nabíjení? Co takhle Orsto?

Máte rádi hodinky? Líbí se vám koncept chytrých hodinek, ale nezamlouvá se vám představa jejich každodenního nabíjení? Co takhle Orsto?

Jen tak mimochodem, nabíjet každý den telefon vám nevadí? To byla jen taková malá odbočka. Orsto je britská společnost s novou řadou chytrých hodinek „100“. Řada 100 je jednou ze čtyř řad hodinek, které Orsto vyrábí. Každé hodinky jsou ručně montované i testované přímo v Anglii.

Cloud22

Hodinky sice nemají dotykový displej, takže by někdo mohl namítat, že se nejedná o chytré hodinky, ovšem není to tak. Hodinky toho umí dost, jen se ovládají tradičním způsobem – tlačítky a knoflíky (Apple tomu svému honosně říká digital crown a za to se platí). Hodinky jsou kompatibilní jak s Androidem, tak s iOS, resp. s funkcemi pro příchozí hovory, upozornění na SMS, přednastavené odpovědi, upozornění pomocí blikání, zvuku či vibrací, dálkového ovládání kamery či hudby a monitorem činností.

Drtivou většinu hodinek je třeba nabíjet každý den (v případě hodinek Pebble každých pět dní), ale řada Contemporary 100 vydrží bez nutnosti nabití až 7 měsíců... Kryt je voděodolný, řady hodinek 100, 200 a 300 je vodotěsná do 100 metrů, řada 400 do 200 metrů. Pro více informací klikněte na stránky Orsto, ale jsou dost mizerné.