Hlavní navigace

Chytrý odolný smartphone - Samsung Galaxy Xcover 3

12. 5. 2015

Sdílet

 Autor: Samsung
Smartphone Galaxy Xcover 3 je určený pro vyznavače aktivního života. Je robustní, současně se však vyznačuje propracovaným designem a tenkým profilem. Díky speciálnímu tlačítku Xcover získáte okamžitý přístup k oblíbeným funkcím, i když jste zrovna na svahu a máte rukavice, nebo se řítíte lesní stezkou na kole.

Smartphone Galaxy Xcover 3 je určený pro vyznavače aktivního života. Je robustní, současně se však vyznačuje propracovaným designem a tenkým profilem. Díky speciálnímu tlačítku Xcover získáte okamžitý přístup k oblíbeným funkcím, i když jste zrovna na svahu a máte rukavice, nebo se řítíte lesní stezkou na kole.

Smartphone Samsung Galaxy Xcover 3 má stupeň krytí IP67, takže odolá prachu i vodě (vydrží ponoření do vody v metrové hloubce po dobu 30 minut). Konektory USB a sluchátek jsou chráněny před vniknutí vody a prachu do zařízení, aniž by potřebovaly samostatný kryt. Kromě stupně krytí IP67 získal Xcover 3 také vojenský standard MIL-STD 810G, takže bez problémů zvládá i teplotní šoky a otřesy.

Základem je baterie s výdrží 2200 mAh, v prostředí bez elektřiny se hodí také výkonná LED svítilna. Smartphone podporuje nejrychlejší dostupnou mobilní síť LTE a také technologii NFC.Stejně jako vlajkové lodi mezi smartphony Samsung – Galaxy S6 a S6 edge – má Galaxy Xcover 3 předinstalovanou bezpečnostní platformu Samsung KNOX. Kromě ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami je tak smartphone dokonale zabezpečen také proti útokům hackerů, a v případě krádeže či ztráty telefonu jej lze díky Samsung KNOX vystopovat nebo na dálku zablokovat.

Displej má velikost 4,5 palce a tloušťku necelý 1 cm, takže se pohodlně vejde do kapsy. Váha je pouhých 154 g. Po obvodu i na zadní straně smartphonu jsou drážky pro stabilnější úchop i v rukavicích nebo mokrýma rukama. Kromě tří hardwarových tlačítek na přední straně má Xcover 3 po straně speciální stejnojmenné tlačítko, kterým se aktivují oblíbené funkce. Defaultně jsou nastavené svítilna při krátkém stisknutí a fotoaparát při delším stisknutí. Také lze tímto tlačítkem fotit.

Cloud22

Uplatnění najde jistě také výškoměr, kompas a GPS navigace. Procesor Samsung Galaxy Xcover 3 je čtyřjádrový s taktem 1,2 GHz. Operační paměť má velikost 1,5 GB, uživatelská paměť nabízí kapacitu 8 GB, kterou lze rozšířit až na 128 GB.

Samsung Galaxy Xcover 3 bude na českém trhu dostupný od poloviny května za 6 199 Kč