Hlavní navigace

Chytrý telefon Doro obarví život seniorům

 Autor: Doro
Doro Liberto 820 Mini, chytrý telefon určený seniorům, se začne prodávat ve více barevných variantách.
Radek Kubeš 15. 5. 2015

Sdílet

Život seniorům však obarví nejen svým vzhledem a novým příslušenstvím, ale zejména funkcemi usnadňující používání a umožňující snadnější spojení s jejich rodinou a přáteli. 

Nové varianty

Ke kovově šedé barvě s matným neklouzavým povrchem, užitečný nejen pro seniory se sníženou schopností úchopu, přibydou nově dvě varianty v lesklém provedení s elegantní bílou a odvážně červenou barvou. Všechny tři varianty budou dostupné v prodejní síti O2 a v síti dalších partnerů. 

Doro

Jednoduché ovládání

Doro Liberto 820 Mini je chytrý telefon speciálně navržen a upraven pro potřeby seniorů. Odstraňuje obavy z používání sofistikovanějších telefonů. Velké ikony, velká ovládací tlačítka na displeji, kontrastní barvy, standardně vypnutá dotyková gesta a výukový režim přispívají ke snadnému ovládání bez nutnosti dlouhého přemýšlení. V případě nutnosti je zde i možnost vzdálené správy, což seniorům zvyšuje pocit jistoty při používání. 

Telefon obsahuje fyzické klávesy pro pohyb v menu, samostatné tlačítko pro fotoaparát a SOS tlačítko umožňující přednastavené chování, jako rozeslání alarmující SMS, odeslání GPS polohy či postupné vytočení až 5 nastavených čísel. Ke komunikaci s blízkými lze použít přiložená sluchátka nebo využít hlasitého odposlechu s možností zvýšené hlasitosti, kterou ocení především hůře slyšící osoby.

Vzdálená výpomoc

Telefon je vybaven také unikátní aplikací pro správu v českém jazyce – My Doro Manager. Ta dovoluje příbuzným přes jejich vlastní chytrý telefon nebo tablet nastavovat telefon Doro vzdáleně, posílat do telefonu fotografie a videa a nabízet pomoc i bez součinnosti seniora.

Součástí balení je také nabíjecí kolíbka. Nabíjený telefon lze pak na nočním stolku využít jako hodiny, budík nebo foto rámeček, kde rotují fotografie zaslané od příbuzných.

Malé detaily s velkou pomocí

Pro seniory je upravený i nabíjecí kabel. Malá velikost micro-USB konektoru dělá starším osobám problém s rychlým rozlišením správného natočení. Proto je na konci kabelu umístěna ještě dodatečná plastová koncovka s šipkou, a konektor lze správně zasunout i se zavřenýma očima.

Nové příslušenství

Vedle tohoto příslušenství, dodávaného v balení s telefonem, je možné dokoupit také tři různá pouzdra chránící telefon včetně displeje – kožené vybavené místem pro karty nebo vizitky nebo flipové ve dvou barvách. V nabídce je i cestovní nabíječka a nabíječka do auta.