Hlavní navigace

Chytrý telefon Lumigon T2 poslouží jako univerzální ovladač

 Autor:
Dánská společnost Lumigon na Světovém mobilním kongresu představila smartphone T2, který by mohl zaujmout především ty uživatele, kteří hledají univerzální dálkové ovládání.
Jiří Paleček 5. 3. 2012

Sdílet

Podle Lumigonu dokáže T2 ovládat jak televizory, tak třeba i Blu-ray přehrávače. Výrobce uvedl, že "nejlepší ovladač je ten, který máte stále u sebe, což je přesně nový chytrý telefon T2 postavený na Androidu, jenž dokáže ovládat všechna elektronická zařízení v domě." Díky malému infračervenému očku nahoře dokáže smartphone odesílat příkazy například TV. Ovladač lze používat buďto standardně pomocí tlačítek na dotykovém displeji, nebo také gesty, což znamená, že různými menu v TV lze procházet pouhým máváním telefonu ve vzduchu.

Lumigon T2 má také fyzické a programovatelné tlačítko, kterému lze přiřadit téměř jakoukoli funkci - například zapínání a vypínání televizoru. Tlačítko funguje také tehdy, když je telefon uzamčený. Nový chytrý telefon od Lumigonu, který funguje jako univerzální dálkový ovladač bude v Evropě a Asii dostupný v první polovině tohoto roku za blíže nespecifikovanou cenu. Smartphone se může mimo jiné také chlubit zvukem ICEpower od Bang & Olufsen a operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.