Hlavní navigace

Čína vyvinula svůj první operační systém

13. 1. 2012

Sdílet

 Autor: Changhong
Nejlidnatější země světa se může pochlubit zcela novým operačním systémem Xuanyuan TVOS pro SMART TV, který byl vytvořen ve vývojovém centru společnosti Changhong Electric Co Ltd. Uživatelům například umožní ovládat obrazovku pomocí gest.

Moderní operační systém Xuanyuan TVOS pro SMART TV, který byl představen na největším světovém veletrhu technologie CES 2012, přináší uživatelům nové možnosti. Diváci mohou například interaktivně využívat a ovládat obrazovku prostřednictvím pohybových gest nebo virtuálních tlačítek. Systém Xuanyuan je jakýmsi pokusem o integraci telekomunikací, televizních sítí a internetu. Je dokonce kompatibilní s operačním systémem Android.

Operační systém Xuanyuan pro chytré televize vám umožní větší přístup k novinkám, zábavě i online nakupování. Changhong je v Číně první společností, která vyvinula inteligentní systém, jenž pokrývá obsah, služby i výsledné produkty, včetně Smart TV, chytrých telefonů a chytré lednice. V současné době existuje na čínském trhu zhruba 60 druhů chytrých televizorů, z nichž je více než 30% značky Changhong.

Byl pro vás článek přínosný?