Hlavní navigace

Čínské město má speciální chodník pro uživatele mobilů

19. 9. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Kdo někdy žil ve městě, ví, jaký je problém vyhýbat se ostatním na chodníku.Ještě větší problém ale nastal zejména v posledních několika letech, kdy se část těch ostatních o vyhnutí ani nesnaží a za chůze urputně hledí do mobilů.

Zástupci jednoho velkého města v Číně přišli s jednoduše geniálním řešením, které úroveň naštvání mobilních ne-uživatelů dokáže snad alespoň trochu zmírnit. Město Čchung-čching v jihozápadní Číně, které má 28 milionů obyvatel, nedávno představilo oddělené pruhy pro chodce používající mobilní zařízení.

Phone lanes

Některé chodníky v zábavní čtvrti města jsou jasně označeny ikonami a nápisy jak přímo na zemi, tak speciálními značkami. Nung Čcheng, mluvčí společnosti spravující majetek města říká, že na ulicích chodí hodně starších lidí a dětí, a chůze spojená s používáním mobilních zařízení může způsobovat nechtěné kolize.

Podle mluvčí se však zatím dosáhlo jen toho efektu, že si kolemjdoucí originální značky fotí, ale s dodržováním pravidel si evidentně spousta lidí stále hlavu neláme.

Zdroj: IDG News Service