Hlavní navigace

Cisco představilo komplexní platformu pro Internet věcí

2. 7. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia © JackF
Americká společnost Cisco představila nové řešení s názvem Internet of Things System, které má firmám usnadnit správu IoT zařízení.

Cisco vytvořilo vlastní IoT divizi před dvěma lety ze dvou týmů, které se zabývaly vývojem průmyslových sítí a inteligentních elektrických rozvodných sítích. Jak uvedl viceprezident divize Cisco Internet of Things Systems and Software Kip Compton, americký gigant viděl, že tyto dvě oblasti jsou „součástí širšího trendu“, avšak vytvoření nových unifikovaných produktů nějakou dobu trvalo.

„Komplexní IoT platformu jsme se snažili vytvořit již v roce 2013, ale nefungovalo to tak, jak by mělo,“ uvedl Compton. „Nyní jsme však produkt dotáhli do finální podoby.“

Internet of Things System podle Cisca zahrnuje všechny části IoT, o něž by firmy mohly mít zájem: od zařízení určených pro komunikaci, přes výpočetní prvky, bezpečnost až po software určený pro správu.

Na včerejší konferenci americký gigant ukázal rovnou patnáct nových produktů (routery, switche, přístupové body pro Wi-Fi, bezpečnostní kamery a další), které budou v rámci systému fungovat. Do těchto produktů budou integrovány klíčové prvky IoT System jako třeba bezpečnostní technologie založená na Cisco TrustSec.

Klíčovým prvkem Internet of Things Systém od Cisca je IoT Field Network Director, který se stará o správu všech prvků, jež jsou do IoT systému zapojeny. Pomocí tohoto nástroje je tedy možné například kontrolovat chytré měřáky a k nim připojené routery stejně jako mobilní routery zabudované do nákladních automobilů.

Cloud22

Díky tomu bude možné rychle a jednoduše zjišťovat, které měřáky jsou vadné a nahradit je. IoT Field Network Director je možné přidat také do stávajících produktů Cisca, které jsou již na trhu. Informace získané skrze Field Network Director je pak možné synchronizovat s aplikacemi třetích stran.

Jak uvedl analytik Andy Castonguay ze společnosti Machina Research, nové řešení od Cisca firmám ušetří řadu problémů, jelikož se nebudou muset spoléhat na několik externích dodavatelů jednotlivých zařízení, které spolu navíc nemusejí dobře fungovat, nýbrž budou moci využít jeden komplexní produkt.