Hlavní navigace

Cisco představilo nové řešení pro bezpečnost podnikových sítí

19. 12. 2007

Sdílet

Cisco představilo nové řešení Cisco Trusted Security (TrustSec), které umožňuje bezpečný přístup k informacím a datům obsaženým v podnikové síti bez ohledu na použité zařízení nebo typ připojení.

Cisco představilo nové řešení Cisco Trusted Security (TrustSec), které umožňuje bezpečný přístup k informacím a datům obsaženým v podnikové síti bez ohledu na použité zařízení nebo typ připojení.

Nová architektura v sobě integruje nástroje pro ověření identity s řešením založeným na rolích (role-based), čímž minimalizuje rizika neoprávněných přístupů a zjednodušuje celý proces nasazení bezpečnostních pravidel v síti i jejich následnou správu. Cisco již zahájilo spolupráci se společnostmi Intel a Ixia s cílem zvýšit univerzálnost použití této nové architektury.

Architektura Cisco TrustSec stojí na třech hlavních pilířích. Prvním z nich je bezpečná kontrola přístupu založená na rolích. V praxi to znamená, že po ověření identity uživatele je mu přiřazena jedna z předem definovaných rolí, prostřednictvím které se může následně pohybovat v síti se všemi odpovídajícími právy i omezeními. Z pohledu bezpečnosti přitom nehraje roli, zda se k síti připojil přes stolní počítač nebo přes komunikátor s využitím bezplatného wi-fi připojení.

Druhým pilířem nové architektury je to, že všechny ověřovací mechanizmy se sbíhají do jediného centrálního systému, což výrazným způsobem zjednodušuje správu bezpečnostních politik a umožňuje tak jejich konzistentní nastavení v rámci celé sítě. Třetím pilířem je pak to, že architektura Cisco TrustSec pomáhá udržovat integritu a diskrétnost dat po celou dobu jejich průchodu sítí, což minimalizuje riziko úniku informací..
Nenechte si ujít:
Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

Čeká nás éra kyberútoků, varují experti

Top 10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Cisco a Trend Micro rozšiřují své vztahy

Představená architektura Cisco TrustSec by měla být dostupná během následujících 18 měsíců prostřednictvím produktových řad switchů společnosti Cisco. Poprvé bude k dispozici v prvním čtvrtletí příštího roku. Cisco již spolupracuje se společnostmi Intel a Ixis na zvýšení univerzálnosti použití této nové architektury například prostřednictvím podpory standardu IEEE 802.1AE.

 

Autor článku