Hlavní navigace

Cisco uvedlo v ČR podnikový tablet Cius

14. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Cisco dnes uvádí na český trh sedmipalcový tablet Cius. Jde o zařízení navržené speciálně pro firemní prostředí, které poskytuje přístup k nástrojům pro týmovou spolupráci a slouží jako zařízení pro virtualizaci desktopů.

Spolu s aplikačním ekosystémem Cisco AppHQ tvoří prostředí pro tvorbu, správu a nasazení aplikací. Trend přechodu firem z pevných počítačů na mobilní platformu, nejčastěji v podobě tabletů, potvrzují také nejnovější studie. Podle analýzy společnosti Deloitte nakoupí firmy v roce 2011 více než 10 milionů tabletů. Podle společnosti Gartner pak firemní výdaje na nákup tabletů porostou do roku 2015 meziročně o 52 %. Mobilní zařízení přitom požadují také samotní zaměstnanci. 60 % z nich totiž preferuje práci na dálku, kterou zařízení, jako je Cisco Cius, umožňují. Podle výzkumu společnosti Forrester cisco ciusResearch bude v roce 2012 až 73 % zaměstnanců firem pracovat na dálku.

Tablet Cisco Cius s OS Android, který je určený pro využití ve firmách, má být plnohodnotný pracovní nástroj odpovídající nejnovějším trendům současného IT. Díky technologii virtual desktop rozšiřuje Cius možnosti pro služby založené na cloud computingu a kromě nativní podpory nástrojů pro spolupráci nabízí také streaming HD videa, real-time video, videokonference, přístup k e-mailu i webovému obsahu a umožňuje editovat a sdílet jakákoliv data, ať už jsou na lokálním úložišti nebo v prostředí cloudu. Cisco Cius je otevřená platforma pro komunikaci a spolupráci navržena pro co nejbezpečnější připojení zaměstnanců na cestách a umožnění přístupu a sdílení požadovaného obsahu.

V případě spojení tabletů Cisco Cius s aplikačním prostředím Cisco AppHQ pak IT manažer dostává do rukou nástroj pro  vývoj, nasazení i správu aplikací. Součástí AppHQ jsou vývojářské nástroje, umožňující vytvářet, testovat a poskytovat aplikace pro Cisco Cius a kontrolní mechanismy pro správce IT, dovolující individuálně definovat, které aplikace lze v rámci organizace na tabletech provozovat. AppHQ lze využít také jako uzavřený ekosystém v rámci jedné společnosti – v interním repositáři (storefront, obdoba „app store“) mohou být k dispozici jen vybrané produkty třetích stran a vlastní firemní aplikace a rozšíření.

Byl pro vás článek přínosný?