Hlavní navigace

Citrix nabízí virtuální desktopy i pro notebooky

18. 5. 2010

Sdílet

Společnost Citrix uvedla řešení XenClient. Tento produkt umožňuje více zcela izolovaným virtuálním desktopům běžet na jediném firemním notebooku.

 Oddělení desktopů má podle Citrixu zvýšit bezpečnost - jeden může určený pro práci s firemními informačními systémy, druhý pro prohlížení internetu a třetí pro personální aplikace uživatele.

skoleni

Celý systém má správcům IT umožňovat jednoduchou centrální správu. Základem řešení je virtualizační technologie Intel vPro a vychází z architektury bare metal (není potřeba žádný podpůrný operační systém). Virtuální desktopy mohou být provozovány bez ohledu na to, zda právě existuje on-line spojení se serverem – k synchronizaci informací pak dojde až po připojení k síti.

V současnosti je produkt ve verzi Release Candidate, finální verze by se měla na trhu objevit koncem roku. Zájemcům je už nyní bezplatně k dispozici model XenClient Express.

Citrix rovněž uzavřel partnerství se společností McAfee – cílem je zjednodušit zabezpečení virtuálních desktopů a tak zjednodušit možnosti jejich nasazení ve velkých podnicích. Jde například o podporu XenDesktopu ve správní platformě McAfee ePolicy Orchestrator, což podle obou firem umožní nastavovat bezpečnostní politiky pro každý virtuální desktop zvlášť.