Hlavní navigace

Cleverlance kupuje bezpečnostní firmu AEC

Cleverlance díky akvizici společnosti AEC rozšiřuje portfolio svých služeb a produktů o oblast bezpečnosti.
Pavel Louda 14. 11. 2007

Sdílet


Společnosti Cleverlance Enterprise Solutions a AEC oznámily uzavření akviziční smlouvy. Cleverlance tak získává především možnost nabídky služeb IT bezpečnosti svým stávajícím zákazníkům.
Může tak nabízet aplikace, které již ve fázi návrhu zohledňují bezpečnostní požadavky, a šetřit tak investice svých zákazníků, kteří mnohdy tyto požadavky musejí implementovat do již nasazených aplikací což je několikanásobně pracnější. Navrhovat bezpečné aplikace je vždy levnější než zabezpečovat dodatečně ty stávající.
Nové Cleverlance IT služby zahrnují: konzultace, bezpečnostní audity, penetrační testy, implementace bezpečnostních řešení a outsourcing řešení bezpečnosti IS.
„Cleverlance již delší dobu zaznamenává sílící zájem svých zákazníků o služby v oblasti bezpečnosti. Zvolili jsme cestu akvizice, protože se domníváme, že budování této kompetence organickým růstem je zdlouhavé a velmi nákladné. Při hledání akvizičního partnera nám významně pomohla společnost Venture Investors Corporate Finance. Jejíž představitelé nás upozornili na obrovský potenciál společnosti AEC i na skutečnost, že hledá strategického partnera. Věřím, že budoucí vývoj potvrdí mé přesvědčení, že AEC byla dobrá volba,“ uvedl Dobromil Podpěra, Chief Executive Officer společnosti Cleverlance.
Od ledna 2008 bude oddělení rozvoje produktů AEC převedeno do samostatné dceřiné firmy TrustPort. Brand AEC bude zachován minimálně po dobu 1-2 let. Dceřinou společnost TrustPort povede stávající výkonný ředitel AEC Jiří Mrnuštík.