Hlavní navigace

CME vysílá přes družici ASTRA 31,5°E

15. 12. 2010

Sdílet

 Autor:
Společnost SES ASTRA získala CME jako klíčového zákazníka pro vysílání na pozici 31,5° východní délky.

CME je předním poskytovatelem multimediálního obsahu a provozuje firmy působící v oboru televizního vysílání, internetu a tvorby televizního obsahu v šesti zemích střední a východní Evropy s celkovým počtem obyvatel přibližně 50 milionů. Portfolio úspěšných kanálů CME v Rumunsku a Bulharsku zahrnuje oblíbené televizní programy jako PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania, resp. bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, Pro.bg a Ring.bg v Bulharsku.

Od ledna 2011 bude CME dlouhodobě využívat transpondér na pozici 31,5° východní délky k distribuci televizního signálu do kabelových sítí pro diváky v Rumunsku a Bulharsku. SES ASTRA díky tomuto kontraktu získá přístup k milionům domácností s kabelovou přípojkou na dvou nejrychleji rostoucích trzích ve střední a východní Evropě.

31,5° východní délky je novou orbitální pozicí společnosti SES ASTRA pro střední Evropu a Střední východ. Doplňuje další velmi úspěšný orbitální hotspot společnosti SES ASTRA pro střední a východní Evropu na orbitální pozici 23,5° východní délky a dává prostor k dalšímu růstu v tomto regionu.