Hlavní navigace

Co dělat, když se někdo nabourá na váš Twitter

16. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © Matteo Gamba - Fotolia.com
Zjistili jste, že někdo operuje s vaším účtem na Twitteru, aniž byste mu k tomu dali svolení? (Ostatně, proč byste k tomu někomu měli dávat svolení.) Musíte to řešit ihned, jinak hrozí, že ztratíte důvěryhodnost.

Nejprve se zkuste přihlásit na Twitter. Jestliže se vám to povede, změňte své heslo. To vám pomůže znovu nabýt kontrolu nad svým účtem, a zloději identit zabrání v pokračování jeho úmyslů. Tedy pokud onen zloděj již vaše heslo nezměnil a neodřízl vás tedy od vašeho účtu.

Můžete-li se tedy přihlásit, klikněte na ikonu nastavení (ozubené kolo vpravo nahoře > Nastavení); a klikněte na Heslo v levém menu. Následně vložte staré a nové heslo. A prosíme, ať je vaše heslo dost silné.

Jestliže můžete heslo změnit, máte svolení zhluboka si oddechnout. Ale to ještě není vše. Čtěte dál.

Jestliže se můžete přihlásit nebo změnit své heslo, musíte jít na stránku požadavku podpory. (Vpravo nahoře můžete změnit jazyk, ovšem čeština zde chybí.) Najděte položku menu „Hacked account“.

Jakmile změníte heslo – ať už sami nebo s pomocí Twitteru – odešlete Tweet, v němž se omluvíte všem, kdo vás sledují. Vysvětlete jim, že tweety, které od vás v poslední době četli, nebyly od vás.

Následně všechny tweety, které jste neodeslali, smažte.

Dále zablokujte všem externím aplikacím přístup k vašemu účtu. Klikněte na stránce Nastavení na Aplikace, a dále na Zamezit přístup u každé aplikace zvlášť. Přístup můžete kdykoliv u kterékoliv aplikace opět aktivovat.

Pro získání vyššího stupně ochrany, je možno nastavit i ověření přihlášení přes mobilní telefon (také v menu), ovšem není jasné, zda tento postup podporuje i některý z českých operátorů.

soutez_casestudy

Pokud jde o aplikace, lze zamezení přístupu jednoduše vrátit zpět. Měli byste však u těchto aplikací změnit heslo.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?