Hlavní navigace

Co nového přináší iPhone 4S?

6. 10. 2011

Sdílet

 Autor:
Apple po měsících čekání představil novou verzi svého iPhonu s označením 4S. Jaké novinky přináší?

Hned v úvodu je třeba říci, že iPhone 4S vypadá zcela stejně, jako iPhone 4. Uživatelé se tedy nedočkají většího displeje ani dalších pokročilých funkcí, o kterých se spekulovalo. To však neznamená, že 4S nepřinesl vůbec žádné novinky. Pojďme se podívat na ty nejpodstatnější.


Design a displej


iPhone 4S má stejné rozměry jako předchozí verze tohoto telefonu: 11.5 cm na výšku, 5.9 cm na šířku a tloušťka telefonu zůstává na 1 cm. Displej má 8.9 cm s rozlišením 960x640 pixelů. Velkým rozdílem oproti iPhonu 4S je však fotoaparát, který má nově 8 megapixelů a dokáže pořizovat snímky v rozmezí 0,5 sekundy. Navíc umí nahrávat 1080p HD video.

Výkon


iPhone 4S pohání nový dvou-jádrový procesor A5, který je schopen zpracovávat operace až 7x rychleji, než procesor A4 v iPhonu 4. Nový iPhone je také vůbec prvním, který nabídne až 64GB interní paměti (dostupné budou i 16GB a 32GB verze). iPhone 4S se také stal „globálnějším“ - funguje jak na GSM, tak na CDMA sítích. iPhone 4S však nepřináší podporu WiMAXU ani LTE.

 


iOS 5


S novým telefonem přichází i nová verze operačního systému iOS. Ta přináší novinky jako Centrum upozornění, které uživateli umožní spravovat všechna upozornění na jednom místě nebo službu iMessage, která může být využita k odesílání SMS zpráv, obrázků a videí na jiné zařízení s iOS 5. Mezi další novinky patří lepší nástroje pro úpravu fotografií, vylepšené Safari a užší integrace se sociálními sítěmi.

 


iCloud


Stejně jako další zařízení s iOS, i iPhone 4S bude mít přístup ke službě iCloud. iCloud je novinka Apple, která uživatelům umožní ukládat jejich e-maily, dokumenty, hudbu, video a další data na cloud. Z cloudu je pak možné data opět stáhnout do jakéhokoli jiného zařízení s iOS nebo do Macu. Každý uživatel bude mít na službě iCloud 5GB prostoru zdarma.

 


Siri


Možná nejzajímavější novou funkcí, kterou iPhone 4S přináší, je osobní asistent zvaný Siri. Ten umí přijímat hlasové příkazy uživatele a vykonávat různé úkoly. Siri můžete například sdělit, kdy vás má zbudit a asistent automaticky nastaví budík. Dále uživatel může Siri přikázat, aby odeslal zprávy, maily nebo připomněl schůzku u lékaře.